Cinsellikten Tiksinen İstanbul Travestileri Ne Yapmalı?

İstanbul Travestileri ile Cinsel Ilişki Sırasında Cinsel Organlarından Tiksiniyor Yada Dokunmaktan Imtina Mı Ediyorsunuz? Cinsellik Sırasında Salgılanan Sıvılara Karşı Iğrenme Hissi Mı Duyuyorsunuz? Meniden Mıdeniz Mı Bulanıyor? Hepsinden Önemlisi Bu Tiksinti Duygularınız Artık Partnerinizle Yaşadığınız Cinsel Hayatı Neredeyse Çekilmez Ve Istenmez Hale Mı Getirdi? O Zaman Sizde ‘cinsel Tiksinti Bozukluğu’ndan Söz Edebiliriz.

 

Seksi Bitirebilir

Dünya Genelinde Daha Çok Geleneksel Ve Muhafazakâr Toplumlardaki Travestiler de Görülen Cinsel Tiksinti Bozukluğunu, Evlilik Ve Ilişki Sorunlarına Ve Zamanla Cinsel Isteksizliğe Neden Olan Önemli Bir Sorun Olarak Ifade Eden Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (cised) Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, Erkeklerde Çok Nadir Görülüyor Olsa Da, Bu Sorunu Partnerlerinin Yaşamasının, Erkeklerin Cinsel Yaşamlarını Da Olumsuz Etkilediğini Söyledi.

 

Tedavi Edilmediği Takdirde Cinsel Tiksinti Bozukluğunun İstanbul Travestileri ile Erkekler Ilişkilerini Sürdürülemez Hale Getiren Ciddi Bir Sorun Haline Gelebileceği Yönünde Uyarıda Bulunan Psikoterapist Cem Keçe, Uygun Tedavi Ve Terapi teknikleriyle Cinsel Tiksinti Bozukluğunun Şaşırtıcı Bir Biçimde Kısa Sürede Üstesinden Gelinebileceğini Duyurdu.

Cinsellikten Iğrenme Tedavi Edilebilir Mı?

Psikoterapist Cem Keçe, Cinsel Istek Bozuklukları Arasında Yer Alan Cinsel Tiksinti Bozukluğunun Tamamen Psikolojik Temelli Olduğunu Ve Tedavisinin De Cinsel Terapiile Mümkün Olduğunu Kaydetti.Cinsel Terapide, Önce Kişinin Cinsellikle Ilgili Yanlış, Önyargılı Yada Eksik Bilgileri Düzeltildiğini Belirten Keçe, “terapide, Cinsellik Ve Cinsel Organlar Hakkında Doğru Bilgilendirme Yapılır.Sonra Da Kişinin Cinsellikle Ilgili Tiksinti Duyduğu Duruma Yönelik Duygu Odaklı Terapiteknikleri, Bilişsel Yeniden Yapılandırma Ve Sistematik Duyarsızlaştırma Tedavisi Uygulanır.

 

Sorun Hemen Birkaç Seansta Çözülemeyecek Kapsamda Olduğundan Kişinin Göstereceği Sabır Ve Işbirliği Tedavinin Başarısı Açısından Önemlidir” Dedi.
Kimi Durumlarda Evlilik Ve Ilişki Terapisi Teknikleriyle Daha Etkili Sonuçlar Almanın Mümkün Olduğuna Değinen Keçe, Ileri Aşamadaki Vakalarda Psikodinamik Yaklaşımların, Duygusal Özgürleştirme Teknikleri (eft) Ve Hipnoterapinin De Uygulanabileceğini Söyledi.Keçe, Önemli Bir De Uyarıda Bulunarak, Cinsel Tiksinti Bozukluğunun Spesifik Bir Durum Olması Nedeniyle Bu Konuda Eğitimli Vedeneyimli Cinsel Terapistlere Başvurulması Gerektiğinin De Altını Çizdi.