Devrim travestilerle olacak

Gün Mücadelesi: etrafına bakmak ve normalde okul, kınamak, işiniz, alışveriş merkezinde dolaşan kaç farklı insanlar fark. Onlar, orada birkaç değil mi? “Sahte simetri” olarak adlandırılan bir konfor belirgin anlamda dünyada var çünkü öyle. Bunun Çünkü fırsatlar herkes için aynı görünüyor, ama sadece birkaç erişilebilir. Bu başka bir sorun açıklıyor: görünürlüğü. Onlar galeride, güdük üzerine, kontrol istasyonlarında, üniversitede, sinema hiçbir hakim gruplar görünce İnsanlar şaşırıyor. Ama tarihsel olarak marjinal grupların Bu Mesajları şimdi almaya çalışıyoruz garip zaman.
Hiç kimse saç ya da mahkeme takım başkanı konuşuyor, ancak cumhurbaşkanının elbiseler konuşuyoruz. Birkaç beyaz otobüse sandalye uzanmış zaman kızıyorlar, ama siyah olduğunda sorunlu yolcu önce onunla konuşmak ağaçtan onu göndermek için çekinmeyin
Tüm bu grupların, kimse daha damgalanmış hakaret ve transseksüel daha saldırıya uğramaktadır. Onlar için dünyada hiçbir şey, hatta banyo bulunmaktadır. Bir ayrıntı gibi görünüyor, ama değil, ve bu tür fuhuş cepleri gibi belirli alanlarda belirli gruplar, ilişkilendirmek ise, bir ilk fırsatta bol asimile meslek öncesi olanakları hemen hemen tüm yükselişi kilitlemek yanlış simetri, anlamak gerekir.
CartaCapital sitesinde Mariana Melo muhabiri tarafından son raporunda, öğrenci Maria Clara Araújo üniversitede geçirilen bir trans kadın, onların arkadaşları travesti okulda değil anlamak için bir eğitim egzersiz önerir. Yaşam alanları okul, işgücü piyasası,: her gün bu onların değil demek geleneksel bir ortamdan uzaklaştırılırlar çünkü öyle. O davetkar bir ortam, eğitim ve öğrenim için durdu asla çünkü “Ben, küçük, diğer olası travesti ve transseksüellerin ortam kaybolan azar, gördüm. Ama zulüm, acı ve reddedilme. Bir kez beni okudu kimin biriyle sokakta bulundu. Ben tabii dönüyordu, o whoring oldu. ” Hala yerlerde ne Kadın, değil mi? ‘Diye sordu. Bu arada Kızdırdı. Ben, giderek, ben hoş değildi desmarcava bir yerde kalmak için ısrar niye O kaşlarını beni sorguladı. Ben ne zaman? “Araújo (http://bit.ly/1BSFQHS daha okuyun) Dedi.
bağlantı noktaları, bu nedenle, aynı olabilir, ama aynı boyuta sahip değildir. Yani garip ve çok, hükümetin, (ya da yapmalıyım) sadece normatif ilişkiler hakim kapıları genişletmek için hizmet, bazı gruplar için teşvik projeleri açıkladı bağırarak sadece kendi saygınlıklarını pes etmeyin (aynı bağırarak yok Hükümet, düşük faiz oranları, muaf, vergi teşvik veya kredi sübvanse zaman, eski ekonomik gruplar zaten yürürlükte: onlar) genellikle beyaz erkekler tarafından komuta ve iyi doğarlar.
Bu partinin güç proje A savunmak değildir veya B hepsini bir kağıt var. Okul ön odasında itiraf bir olan tuğla sadece bir yığın değildir. Bu okul aynı zamanda davetkar bir ortam, eğitim ve öğrenme değilse, tüm başarısız. Ve tüm Sizlere her zaman eski ahlakçılık tarafından kamuoyuna acımasızlığı, çoğunluğun azınlık üzerinde kulüp teyit her zaman başarısız oldu.
sahte simetri görünmez bir trajedi: artık garip tükürme ve tekme ulaşılabilecek diğer bayağı egzersizi ve çalışan kostümleri ve diğer sokaklarda, önemli mevkilere hep aynı şeyi bizim göz doğal haline. Bu tiki ve olağanüstü profesyonel olmak kolay değil İçin öncelik sadece evde canlanıyor zaman. Ev edin. Saçmalık ya da değil, federal hükümetin son iki sloganlar sloganı ve “eğitimci Anavatan” “Herkes için Brezilya” teşvik vardı. Biz ondan uzak ve biz diğer birçok Claras Marias vardır hala görünmez tabak içine darbeleme olmadan hayallerini takip edemiyoruz ne kadar fark – gözle görülür tekmeler ifade – “. Bu yer değildir” diye
Her yeni Maria Clara, bir Biti Üniversitemiz, şehrimize, uzay ve şenlik bizim fikir yüzünü değiştirir. Bu yüzden onun Facebook sayfasında çok hissiyatını mesajı yapar: “devrimtravesti olacaktır”. Zaten.