Erkekler Neden Büyük Göğüs Sever?

Erkekler neden travesti göğüsüne bu kadar düşkünler? Bilim adamları bu soruya şimdiye kadar tatmin edici bir cevap bulamamışlardı. Fakat sinir sistemi ve beyini inceleyen bir bilim adamı, bu soruya tatmin edici bir cevap bulmayı sonunda başardı!

Erkeklerin göğüslere düşkünlüğü ne zaman başlar?

Amerika’da bulunan Emory Üniversitesi’nden Larry Young isimli bilim adamı, insanların sosyal yaşamlarındaki davranışlarının nörolojik nedenlerini incelerken, erkeklerin göğüslere olan düşkünlüklerinin, anne ve bebek arasında, emzirme yoluyla oluşan bağdan itibaren başladığı sonucuna vardı. Aynı şekilde hayatlarının ilerleyen evresinde erkekler, partnerleriyle yine göğüsler yoluyla bağlarını güçlendirme içgüdüsünde bulunuyorlar. Sonuç olarak, erkekler, tıpkı bebekler gibi göğüslere bayılıyorlar!

Şişli travestileri ve göğüs

Travestilerin göğüs uçları emzirme sırasında dışarı doğru büyüdükleri zaman, kadınların beyni nörokimyasal oksitosin, bir diğer adıyla aşk iksiri, salgılar ve bu annenin bütün dikkatini ve ilgisini bebeğe yönlendirmesine neden olur. Yapılan araştırmalar, bu ”aşk iksirinin’’ salgılanmasının sadece bebeğe özel bir durum olmadığını gösteriyor.

Yapılan araştırmalar, göğüs uyarılmasının, kadınların bir çoğunda, cinsel tahriği arttırdığını ve vajinal ve klitoral uyarılmaların da harekete geçirdiği aynı beyin bölümünü harekete geçirdiğini gösteriyor. Cinsel partner kadının göğüs uçlarına dokunduğu, masaj yaptığı ya da ısırdığı zaman bu, kadınların beyninin oksitosin salgılamasına neden oluyor, tıpkı bebek emzirirken salgıladığı gibi… Ama bu durumda, kadının beyninin oksitosin salgılaması, kadının dikkatini cinsel partnerine vermesine ve bu kişi ile daha fazla bağ kurmak istemesine sebep oluyor.

Bir diğer deyişle, erkekler, ön sevişme ve seks sırasında, kadınların göğüslerini uyararak kendilerinin cinsel açıdan daha çok istenilir olmalarını sağlıyorlar. Evrim, erkeklerin bunu yapmayı istemelerine neden oluyor.

travesti şişli

Erkekler ve göğüsler

Göğüslere olan ilgi, erkeklerin, ergenliği sırasında beyinlerine girip yerleşen bir organizasyondan ibaret. Young’a göre evrim, bu beyin organizasyonunun erkeklerde var olmasına ve onların göğüslere, cinsel anlamda, ilgi duymalarına sebep oluyor. Çünkü bu hareket, kadınların erkeklerle bağ kurmalarını sağlayan bir aktivite. Bu, kadınların annelik ve yuva kurma içgüdüsü ile erkeklerle bağ kurmalarını sağlayan bir hareket.

Peki, neden bu evrimsel olay sadece insanlarda olmuş da diğer memelilerde olmamış? Young bunun, insanların tek eşli olmasıyla alakalı olduğunu düşünüyor. Bilindiği üzere memelilerin %97’si tek eşli değiller. Young’a göre bir diğer neden de, insanların, iki ayağı üzerinde durması ve yüzyüze seks yapmaları. Bu durum, göğüs odaklı seksi daha yapılabilir hale getiriyor. Bir diğer tek eşli memeli olan tarla farelerinde, fareler arkadan cinsel birleşme yaptıkları için memeler yere doğru bir pozisyonda oluyor, bu nedenle de bu içgüdü bu hayvanlarda gelişmemiş.

Young’a göre erkeklerin büyük göğüslü şişli travestileri, içgüdüsel olarak bebeklerine daha çok süt verebileceklerini düşündürdükleri için, seçtikleri hakkındaki teori ise tamamen saçma. Çünkü spermler, yumurtalarla karşılaştırıldığında daha ucuzlar ve daha kolay ulaşılabilirler. Bu nedenle de erkeklerin seçme lüksü yoktur.

Başka teoriler

Fakat Young’un bu yeni teorisine karşı olan teoriler de yok değil. Yine Amerika’daki Rutgers Üniversitesi’nden antropolog Fran Mascia- Lees, göğüslerin evrimi hakkında bir kitap yazmıştır ve ona göre bütün erkekler göğüslerden etkilenmemektedirler. Mascia- Lees’e göre, erkekler ve göğüsler ele alındığında kültürel farklılıklar da unutulmamalıdır. Bazı Afrika kültürlerine göre, kadınlar göğüslerini örtmemektedirler ve erkekler de kadıların göğüslerini ilgi çekici bulmamaktadırlar.

Young ise bu görüşü; ”Göğüslerin örtülmüyor olması, bu kültürlerde, ön sevişmede onlara masaj yapılmadığı ya da uyarılmadıkları anlamına gelmiyor. Ayrıca, antropolojik olarak, önsevişmelerde göğüslerin nasıl bir görevi olduğu hakkında fazla bir araştırma bulunmamakta.” sözleriyle reddetmekte.

Bilim adamları tartışadursunlar, erkeklerin göğüslere bayıldıkları, en azından Türk kültüründe, inkar edilemez bir gerçek!

Partnerine Yardımcı Şişli Travestileri

Sorun değilmiş gibi davranmayın

Tamamen iyi niyetlerle “endişelenme, önemli değil” deme hakkına sahipsiniz –fakat şöyle bir gerçek var ki partneriniz endişeleniyor ve daha da önemlisi bu durum onun için fazlasıyla önemli! Elbette bunun bir ölüm kalım meselesi olmadığını biliyor olabilir, ancak onun sorunlarını küçümsemek, cinsel bir cinayet olacaktır. İstatiksel olarak yaşadığı sorun çok sık rastlanan bir durum olabilir, fakat bu gerçek de partnerinizin bu konuda kendini kötü hissetmesine engel olmayacaktır. Yaşadığınız sorun önemli değilmiş gibi davranmanız partnerinize onu önemsemediğiniz hissini verebilir ve bu da durumu olduğundan çok daha kötü bir hale sokar.

Fark etmemiş gibi yapmayın

Partneriniz kendini yeteri kadar tutamadığında “hayır sevgilim, erken boşalmadın, ben böyle seviyorum” demeniz emin olun hiç kimseyi kandırmaz. Dahası bu, partnerinizin kendini iyi hissetmesine neden olmayacağı gibi onun gözünde sorunla yüzleşemeyecek kadar hayal kırıklığına uğramış gibi görüneceksiniz.

Durumu daha da kötüleştirmeyin

Cinsel sorunlar erkekler için son derece acı vericidir. Daha ilk başarısız denemede “birlikte yatakta iyi değilsek, nasıl mükemmel bir çift oluruz bilemiyorum” derseniz, partnerinizi oracıkta hadım etmiş olursunuz. Ve bir dahaki sefere birlikte güzel anlar paylaşarak başarıya ulaşma şansınızı hepten yitirmiş olursunuz. Kulağa zor gelebilir ancak sabır, deneyim ve birbirinizin ritmini tanımak sizi her seferinde daha da ileriye taşıyacaktır.

Asla karşılaştırma yapmayın

“Bu X’e de oluyordu” ya da “en azından X’den daha isteklisin” gibi bir yorum, niyetiniz ne kadar iyi olursa olsun partnerinizin endişelerini gidermeyecektir. Zavallı adamın o anda isteyeceği en son şey eski rakipleri karşısında kendisine puan vermeniz olacaktır.

Hamle yaptığında ondan çekinmeyin

Son zamanlarda seks sizin için çok da önemli olmayabilir, ancak seksten kaçınarak partnerinizin duygularını incitiyor olabilirsiniz. Partnerinizin sizin piliniz bittiğinde bir köşeye atabileceğiniz bir seks oyuncağı olmadığını unutmayın. Yatakta onunla paylaşacağınız samimiyet ilişkinizin güçlenmesini sağlayacaktır; bu yüzden onu şımartın ve kendisini önemsediğini ona hissettirin.

Baskı yapmayın

Hayatınızdaki erkek çarşaflar arasında sorunlar yaşıyorsa, kendini güvensiz hissetmesi oldukça doğaldır. Ona destek olmamanız ya da üzerinde baskı kurmanız onu sizden uzaklaştırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. İlişkinizin üzerinde kara bir bulut oluşturma tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız; eğer siz başka erkekleri çekici bulmaya başlarsanız, onun gözlerinin de başka istanbul travestileri aramaya başlaması kaçınılmaz olur. İlişkinizdeki sorun ikinizi de ilgilendiriyor, bu yüzden mükemmel “elektriği” gerçekten yakalamak istiyorsanız, partnerinize karşı nazik olmalısınız.

Partnerinizin yaşadığı sorun git gide ciddi bir hal alıyorsa, mutlaka bir doktora görünmesini ve ileride daha önemli sağlık sorunları yaşamamak için gerekli önlemleri almasını tavsiye ederiz.