Evo zamanlarında travesti olmak

Evo, Bolivya yazar ve araştırmacı Edson Hurtado, zamanlarında kitap olmak eşcinsel İngilizce’ye çevrilmiş ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bir konferans turu bu yıl daha geç çıkacak.

“Ben daha kolay diğer ülkelerde tanıması için Cumhurbaşkanı’nın tam adını koymaya karar verdim,” Hurtado bir basın açıklamasına göre, dedi.

Evo Morales’in zamanlarında olmak eşcinsel İngilizce baskısı için seçilen başlık. iş dijital formatta sunulacak, ancak yurt dışında özel gönderiler için kitap işletilen küçük bir baskı da basılacaktır.

Geçen yıl Guadalajara ve Sao Paulo gibi şehirlerde kitabını sundu Hurtado, bu yıl Buenos Aires fuarda bulunması ve ülkedeki LGBT örgütü daveti üzerine, Kosta Rika özel bir görünüm yapacak söyledi.

“Kitap ayrımcılığa karşı ve İnsan Hakları lehine mücadelede bir katkı olarak kabul ediliyor. Ben Bolivya grubun durumu hakkında söylemek hikayeler bölgedeki diğer ülkelerin olduğu gibi çok fazla “dedi.

Evo zamanlarında olmak eşcinsel İnsan Hakları ve cinsel çeşitlilik için eşitlik ve saygı duyulan acil ihtiyacı iddia bir siyasi kitap, ve konuyu, “bu kadar çarpıcı dokunur ve insanların istediği birkaç yayınlardan biri olan içerik ve gerçeklik ve ülkede var ilerleme hakkında bilmek, “dedi.

Kitap resimli 150’den fazla sayfaları vardır. okuyucu toplu Gay-Lezbiyen-Biseksüel, Travesti ve Transseksüel Bolivya doğum, gelişme, mücadele ve olası geleceği yansıtan 140 hikayeler bulacaksınız.

Olayları arasında birkaç tırnak birinci vites Santa Cruz hareket ve o bölgedeki kolektif bir başarısız yasağı. Aynı zamanda 2008 yılında UMSA ilk tıbbi travesti ülkeye mezun olduğunu söyler. “Antonella Kanazza onların cinsiyet kimliği ihmal etmeden tıp fakültesine geçti ve genel tıbbi cerrahi bir majör ile mezun oldu.”

Şu anda, Hurtado Santa Cruz Kültür Bakanlığı bölge müdürü olduğunu. O da radyo ve çeşitli sosyal yönetim girişimleri çalıştı. O harflerin vallegrandinas Anthology, Taitas ve diğerleri de dahil olmak üzere Tarihi beşten fazla eser yayınladı.

Amerika Birleşik Devletleri Bolivya’dan

Hurtado da Evo Morales’in kez New York, Washington ve Boston gibi birçok ABD kentleri, sunulacak o eşcinsel olmak duyurdu.

“Ben Amerika Birleşik Devletleri’nde sorunu çalışmak ve bazı sunumlar ve konferanslar yapmak için beni davet bazı kuruluşların temas etmiş. Şu anda teyit üç şehirler vardır, ama diğerleri önümüzdeki aylarda katılabilir, “Hurtado Bolivya toplumun desteği için bekleme süresini belirterek, dedi.