İstanbul Travesti Saç Bakım İpuçları

Bu yöntemleri uygulayarak saçlarınız daha güçlü ve sağlıklı olur, güçlü saçlar da daha çabuk uzar.

İşte saçlarınızın çabuk uzamasını sağlayacak yöntemler…

Kısa boy daha dolgun gösterir
Saçlarınız seyrekse kısa veya orta boy saç modellerini tercih edebilirsiniz. İstanbul travestileri saçlarını uzadıkça ağırlaşır ve incelir.

Biyotin yarıyor
Saçlar ve tırnaklar için kullanılan biyotin içerikli ürünler saçların daha gür görünmesini sağlıyor.

Bırakın kıvırcık kalsın
Saçlarınızın doğal kıvırcıklığını bozmayın. Saç düzleştirme ve sürekli fön saçın yapısını bozabilir ve solgun görünmesine neden olabilir.

Örerken dikkat edin
Saçlarınızı ördüğünüzde örgünüz çok ince görünürse yavaşça kenarlarından çekerek daha dolgun ve doğal görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ters yönden ayırın
Saçlarınız doğal olarak sol taraftan ayrılıyorsa sağa doğru atmayı deneyin.

Şampuanlardan uzak durun
Amonyum loril sülfat ve sodyum loril sülfat içeren şampuanlardan uzak durun. Bu maddeler şampuanı elinize döktüğünüzde yoğun durmasını sağlar ancak saç tellerinizi ve diplerini kurutur.

Fazla kurutmaktan kaçının
Saçları kuruturken fazla çekiştirmek ve yoğun ısıya maruz bırakmak saçların doğal esnekliğini yok eder. Fazla kuruttuğunuzda saçlarınız daha seyrek ve cansız görünür.

Saç renginizle çok oynamayın
Özellikle saç rengini açan oryal gibi maddeler çok sık kullanıldığında saçların seyrelmesine neden olur. Saç renginizi açarken kuaföre çok sık gitmeyin, oryal kullanımını sınırlayın ve kuaför ziyaretlerini seyrekleştirin.

Kuru şampuanı gece kullanın, sabah değil
Kuru şampuanı gece yatmadan önce kullanmak daha doğru bir tercihtir. Bu sayede fazla yağ yastığınız tarafından emilecek ve sabaha daha doğal bir görünümle uyanmış olacaksınız. İstanbul travesti partnerin en önemli güzellik unsurlarında biri saçlarıdır. Bu nedenle en çok saç bakımına özen gösterirler.

Hacimli Ve Dolgun Saç İsteyen İstanbul Travestileri

Travesti partnerlere doğal yollarla saçlarınıza hacim kazandırmanın tüyolarını ve ayrıca 2 doğal maske tarifi paylaşacağız.

İşte kuaföre gitmeden hacimli saçlara sahip olmak için 4 adım:

– Saçınızın üzerine ya da gövdeyle dipler arasına tarakla hafif krepe de yapabilirsiniz. İsterseniz elinizle saçlarınızı enseden sağa sola da dağıtabilirsiniz. İşte doğal ve hacimli saçlar.

– Saçlara hacim kazandırmak için en önemli aşama ön hazırlık… Duştan sonra saçlarınız henüz nemliyken hafif yapılı bir nem spreyini uçlardan diplere doğru uygulamalısınız. Ardından dalgalı da olsalar, dümdüz bir şekilde tarayınız. Saçlarınız o şekilde kalacak diye sakın endişelenmeyin. Söz konusu düzlük şekil verirken ortadan kalkacak.

– Kaliteli, yuvarlak bir fırça yardımıyla saç uçlarını güzelce tarayın. Dalga kazandırmak istiyorsanız, yine aynı fırçayla birkaç dakika kadar sarılı da tutabilirsiniz. Yine hafif dokulu bir spreyi de saçınızı sardığınız bölüme adapte edebilirsiniz.

– Elinizle ya da bir krepe tarakla saçınızı ayırmak istediğiniz yönü ayarlayın. Ardından fırçanızla büyük dairesel hareketlerle, fön makinenizi de kullanarak taramaya başlayın. Bunu yaparken sıcak değil de ılık, hatta soğuk üfleme seçeneğini tercih etmeniz daha akıllıca olacaktır. Eğer fırçanızın kalitesine güvenmiyorsanız, saçlarınızı öne atarak tersten elinizle tarayarak fönleyin. İşlemin sonunda, saçınızı arkaya attıktan sonra yine elinizle son şekli verebilirsiniz.

Hacimli saçlar için hazırlayabileceğiniz iki maske:

– 2 adet yumurta akını köpürene kadar çırpın ve saçlarınıza sürün. Yarım saat beklettikten sonra soğuk suyla yıkayın.

– Kısa ve orta uzunlukla saçlar için 2, daha uzun saçlar için 4 adet yumurta kırın ve sarılarını bir kaseye aktarın. Üzerine 3 çorba kaşığı badem yağı ya da sızma zeytinyağı ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın. Saçlarınıza sürdükten sonra yarım saat beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.