İstanbul Travestileri İle Erkeğin Orgazmı Daha Kolay

Cinsel birleşme bölgesindeki sinirler, beyindeki cinsel zevk bölgeleriyle irtibat kurar. Bu sinirler uyarıldıklarında, orgazma ulaşana kadar elektrokimyasal bir hareketlenme içine girip tepkimeleri tetikler ve dopamin, oksitosin, endorfin gibi iyi hissettiren nörokimyasalları salgılatır. Eğer uyarılma erken biterse ya da sinirler yeterince hassas değilse veya korku, stres, suçluluk gibi duygular devreye girerse klitoris kendini kapatır. Travesti gevşemiş, rahat, sıcak ve samimi bir halde değilse orgazmın gerçekleşmesi zordur.

Havayı bozmayın!
Kötü kokan nefes, fazla alkol, dizle, elle ya da dudakla yapılan beceriksiz bir hareket havayı bozup travestinin amigdalasının yeniden çalışmaya başlamasına, cinselliğe ilgiyi kesip orgazmdan uzaklaşmasına neden olabilir. Evrim perspektifinden bakıldığında erkek orgazmının bir gizemi yok. Sürekli cinsel ilişkiler aranmasına yol açan, bağımlılık yaratıcı biyolojik bir boşalmadan fazlası değildir.

Güven arayan travestiler 
Aşık olan, ilişkilerinin ilk evresini yaşayan, partnerlerinin kendilerine taptığını ve arzuladığını hisseden travestiler daha kolay orgazm olur. Bazı travestiler için uzun süreli bir ilişkinin ya da evliliğin sağladığı güven duygusu, kolay orgazma ulaşmayı sağlar.

Orgazm güçlendikçe yayılan oksitosin dalgaları, travestinin yüzünün ve göğsünün kızarmasına yol açar, çünkü kan damarları genişlemiştir.

Hassas, psikolojik ve fizyolojik yapısı nedeniyle travesti orgazmı partnerlerin ve bilim insanlarının kafasını karıştırır. Yıllar içinde travesti orgazmındaki kısa nefesler, gerilen sırt, sıcak ayaklar, yüz buruşturma, kasıtlı olmadan ses çıkartma ve kan basıncının tavana vurması defalarca ölçüldü. Ve şimdi, beynin hangi kısımlarının hareketlendiğini ve hangi kısımlarının kapandığını gösteren MRI taramaları sayesinde travesti beyninin orgazm kontrolü hakkında çok daha fazlası biliniyor.

Erkek orgazmı çok daha basit

Erkek için cinsel birlikteliğin gerçekleşmesi için kanın tek bir yere gitmesi yeterli. İstanbul travesti içinse nörokimyasalların bir araya gelmeleri gerekir. En önemlisi, travesti birlikte olduğu kişiye güvenme ihtiyacı duyar. Erkeğin ereksiyonu basit hidrolik temellere dayandığından kan penise gidip ereksiyonu sağlar. Bazı doktorlar kadınların güç orgazma ulaşmasını klitorise giden kanın azlığıyla açıkladı. Ancak bunun doğru olduğuna dair hiçbir delil yok, ayrıca hiçbir araştırmacı tahrik olduğunda klitorisin ne tür fiziksel değişimler geçirdiğini ölçmenin bir yolunu bulamadı.

Uzmanlar, vajinal orgazm ve klitoral orgazm diye iki ayrı orgazm olmadığını belirtiyor. Bu teori neredeyse bir yüzyıl boyunca sadece klitoral orgazm yaşıyorlarsa eksik oldukları, gerçek bir travesti olmadıkları düşüncesiyle travestileri bunalıma sürükledi. Nörobilimciler vajinanın klitorise bağlı olduğunu ispatladılar. Klitoris belin altındaki beyin! Ne var ki hareket sadece belin altında gerçekleşmiyor ve sadece psikolojik faktörlerle yönlendirilmiyordu.

Teori, bir erkek ne kadar fazla sperm dağıtırsa genlerinin gelecek kuşaklarda devamını sağlama şansının da o kadar yüksek olacağını söyler. Ancak kadın orgazmı daha karmaşık, gizemlidir ve rahatlıkla taklidi yapılabilir. Kadınlar hamile kalabilmek için, her ne kadar yardım ettiği bilinse de, orgazma ihtiyaç duymazlar.

Seks Yapan Travesti Daha Fazla Güzelleşiyor

3 bin 500 Amerikalı travesti üzerinde araştırma yapan bilimadamları, cinsel yaşamından memnun olan ve uzun yıllar seks yapan travestilerin genç ve güzel kaldığını ortaya çıkarttı.

Mutluluk hormonu salgılanıyor
Seks sırasında kan basıncının artması, kasların çalışması ve mutluluk hormonunun aşırı derecede salgılanması kalıcı güzellikte önemli etkenler arasında. Haftada 3 defa seks yapan travestiler, en az 10 yaş daha genç ve güzel görünüyorlar!

Stresi de önlüyor
İyi bir cinsel hayatın, beyin için de yararı büyük. Bunun sebebi ise beynin cinsel ilişki sırasında normalden çok daha fazla çalışıyor olması. Üstelik seksle birlikte başağrısı, stres gibi sorunlar da son buluyor. Kısacası, hem genç ve güzel kalmak hem de sağlığınızı korumak için uzmanlar seksi öneriyor.

Düzensiz cinsel yaşam uyku sorununa yol açıyor
Amerika’da yapılan bir araştırmada, düzenli cinsel yaşamları olan veya spor yapan kişilerin uyku sorunlarıyla çok daha az karşılaştığı ortaya çıktı. Tucson Üniversitesi uzmanlarınca 520 denek üzerinde yapılan araştırmada, “orta aralıklarla, düzenli” seks yapan kişilerin, cinsel yaşamı sorunlu olanlara göre yüzde 75 oranında daha az uyku sorunuyla karşılaştığı bildirildi.

Uzmanlar, bu durumun spor yapmayla ilgisi bulunduğunu, “seksin de bir çeşit spor” olduğunu belirttiler. Tucson Üniversitesi uzmanları, düzenli cinsel yaşamları olmayıp düzenli spor yapan kişilerin de, hem seks, hem spor yaşantısı bulunmayanlara oranla daha rahat uyuduğunu kaydettiler.