Jel Manikür Dayanıklı, Ama Kalıcı Sorunlara Neden Olabilir

Birçok jel manikür gibi kadınlar da dayanıklı ve uzun ömürlü olan, ancak sık kullanımı soyma ve çatlama, tırnak incelme, kırılmaya neden olabilir, ve aynı zamanda tırnak hastalığı gizlemek için, bir uzman uyarıyor.

“Genel olarak, uzun bir süre yerinde bırakılır herhangi bir manikür iyi bir fikir değil Eğer oje altında neler olduğunu görmeye değil, çünkü” Dr Chris Adigun, New York Üniversitesi Dermatoloji bir yardımcı doçent New York Tıp Fakültesi, Amerikan Dermatoloji Akademisi haber bülteni dedi.

“Birçok şey olduğu gibi bu manikür jel geldiğinde, ılımlılık anahtarıdır” dedi. “Eğer düzenli olarak alırsanız, olası sonuçlarının farkında olmak ve kalıcı tırnak problemi gelişirse bir kurul sertifikalı dermatolog görmek gerekiyor.”

Bu jel manikür ile ilgili tırnak kırılganlık jel oje ya da aseton cila kaldırmak için gerekli ıslatırken tarafından kimyasalların neden olup olmadığını belirsiz. Aseton çivi kurur ve tırnak çevresindeki deriyi tahriş, Adigun dedi.

O kadınlar söz konusu sık jel manikür olsun jel tedavisi için kullanılan UV ışık cilt kanseri için bir risk faktörü olduğunu bilmek gerekir. Ayrıca, UV ışığı fotoğraf hasar çivi çevreleyen deride kozmetik değişikliklere neden olabilir.

Bir diğer potansiyel sorun sürekli cila kaplı çivi herhangi gizlemek olduğunu böyle bir enfeksiyon gibi çivi altında meydana gelen sorunları, ya da tümör. Bu tanı ve tedavi gecikme olabilir, dedi.

Adigun jel manikür almak için aşağıdaki ipuçları sundu:

  • Tırnaklarınızı dikkat ve onları yeniden büyüme ve onarım için izin verir.Sorunları riskini azaltmak için yalnızca ara sıra jel manikür alıyorum düşünün.
  • Jel manikür alırken, kür işlemi sırasında UV ışınlarına maruz kalma sonucu zararı en aza indirmek için ellerinizi geniş spektrumlu güneş koruyucu giyim.
  • Bu enflamasyon ve enfeksiyon riskini artırır ve aynı zamanda çivi kurumasına çünkü itmek veya manikür işlemek için değil manikürcü söyle.
  • Yinelenen tırnak sorunları varsa yerine jel oje geleneksel oje kullanın, ya da jel manikür kaldırmak için kullanılan aseton, bir alerjiniz varsa.
  • Incelme ve yonga, kırılganlık mücadele gibi vazelin gibi, bir nemlendirici ürün ile gün çivi birkaç kez rehydrate.
  • Jel tırnak cilası çıkarırken, diğer çivi veya araçları ile çip yok.
  • Oje kaldırıldı edilirken aseton, sadece çivi değil, bütün el parmakları veya bekletin. Bu cilt tahrişi önlemeye yardımcı olur. Eğer sık ​​sık jel manikür alırsanız, sadece çivi ortaya çıkarmak ve cildi saran koruma parmak tamamladı satın düşünün.
  • Eğer çivi herhangi olağandışı bir değişiklik fark ederseniz, bir dermatolog bakın.