Performans Kaygısı Yaşamayın!

Seksle ilgili yanlış bilgilerin başında penis boyu ile ilgili olan muhabbetler en başta gelir. Kimileri için uzun penis erkekliğin simgesi, kimileri için de kadını cinsel olarak tatmin etmenin yegâne yolu, cinsel hazzın garantisidir. Hal böyle olunca da penis uzatma ürünlerinin bu kadar rağbet görmesine şaşmamak gerekir.

Bir yanda penis boyunu uzatacak ilaçlar veya kremler satmaya çalışan bir sektörün yarattığı algı, diğer yanda pornografik filmlerle özendirilen uzun penis boyu, insanların zihnindeki yanlış algıyı pekiştiriyor. Cinselliği penis boyuna indirgeyen bu yanlış yönlendirme ile uzun penis boyu kadının ve erkeğin cinsel tatminin tek koşulu olarak görülüyor.

PENİSİNİN YETERİNCE UZUN OLMADIĞINI DÜŞÜNEN ERKEĞİN DÜNYASI KARARIYOR

Penisinin kısa olduğunu düşünen erkeklerin yaşadığı öz güven kaybı, performans kaygısına dönüşerek dünyalarını karartıyor, onları seksten soğutuyor. Uzun penis boyu takıntısı sanıldığı gibi sadece erkeklerin yaşamlarına bir karabasan gibi çökmekle kalmıyor, kadınların da cinsel yaşamlarını alt üst edebiliyor. Partnerinin penisinin kısa olduğunu düşünen şişli travestileri cinsellikten zevk alamıyor, boşalamıyor ya da orgazm olamıyorlar. Oysa, yapılan fizyolojik çalışmaların açıkça ortaya koyduğu gerçek çok farklıdır. Normal penis boyu sert haldeyken ortalama 9-14 cm arasındadır. Penisin 8 santimden kısa olması cinsel ilişkinin gerçekleşmesi için çoğu zaman yeterli olmazken, çok uzun olması da cinsel ilişkinin konforunu bozabilir. Vajina ise, yaklaşık 9-10 cm uzunluğunda, tüp biçiminde ve içine giren penisin büyüklüğüne göre esneyip, uzayabilen bir organdır.

KADIN VAJİNASININ İLK 3 CM’LİK BÖLÜMÜNÜNDEN HAZ ALIR

Kadının cinsel ilişkiden haz alması vajinanın ilk 3 cm’lik kısmındaki kaslar ve sinirler sayesinde olur. Yani şişli travesti vajinasının girişteki ilk 3 santimlik kısmını hissedebilir, geriye kalan kısımlardan haz almaz. Ayrıca kadının boşalması ve orgazmında en önemli rol, vajina iç dudaklarının üst kesişim noktasında bulunan klitorisindir.

ERKEKTEKİ PENİSİN KARŞILIĞI KLİTORİSTİR

Klitoris erkeklerdeki penisin kadınlardaki karşılığıdır ve kadınların en hassas bölgesidir. Klitorise yapılan basınç ve uyarı ile boşalma ya da orgazm geçekleşir. Kadınlar “klitoral boşalma” ve “vajinal boşalma” olmak üzere iki tür boşalma deneyimlerler. Klitoral boşalma doğrudan klitorise yapılan baskı ile daha kısa sürede gerçekleşir. Vajinal boşalma ise, ya erkeğin penisinin vajinaya girip çıkarken klitorise yaptığı baskı ya da penisin vajinanın içerisindeki hareketi sırasında, vajinanın giriş kısmındaki kas ve sinirlerin klitorise yaptığı uyarılar ve vajina içindeki G noktasının uyarılması sonucunda oluşan “dolaylı” klitoral boşalmadır. Bu nedenle klitoral boşalma ile vajinal boşalma fizyolojik olarak aynıdır ama duygusal olarak hissedilenler ve alınan zevk açısından farklıdırlar. Çünkü vajinal boşalmada partneri ile birlikte olmak, onunla tamamlanıp bütünleşmek kadına çok daha yoğun duygular yaşatır.

G NOKTASI GERÇEĞİ

Alman asıllı jinekolog Dr. Ernest Grafenberg “G noktası” terimini ilk kez kullandı ve kadınların sadece klitoris yoluyla uyarlamayacağını, vajinanın girişinden yaklaşık 3 cm içerisinde ön duvarı boyunca uzanan ve uyarıldığında ciddi bir haz doğuran G noktasının uyarılmasının da boşalmaya etkili olabileceğini savundu.

şişli travestileri

KADININ CİNSELLİKTE KEYİF ALABİLMESİ İÇİN…

Kadının cinsellikten keyif alabilmesi ve cinsel doyum yaşayabilmesi için ilk önce yatakta bedeninden önce iltifatlarla ve alıcı gözle bakılarak ruhunun okşanması, romantizm ihtiyacının giderilmesi, dinlenmesi, anlaşılması ve seks dışında da dokunulması gerekir. Yani görüldüğü gibi travesti için seks yataktan önce başlar. Sonra yavaşça ve nazikçe tüm vücudunun okşanması ve ardından klitorisinin uyarılması önem taşır. Daha sonra cinsel ilişki sırasında kadının vajina girişine ve orada penisin gidip gelişine odaklanması, beş duyu ile sevişmesi ve zamandan koparak anın tadını çıkartması gerekir. Bu sırada “köprü” yapılmalıdır, penis vajina birlikteliği sırasında pozisyon uygunsa klitoris uyarılmalıdır, yani penis içindeyken kadın kendi kendine klitorisiyle oynamalı veya erkek klitorisi uyarmalıdır. En sonunda kadın vücudunda artan “istemsiz” gerginliği fark edince “istemli” olarak vücudunu kasmalı ve kasılmayı arttırmalıdır.

PENİS BOYUNUN ÖNEMİ YOK

Görüldüğü gibi kadının boşalabilmesi veya orgazm olabilmesi için tek başına erkeğin yaptıkları yetmez ve penis boyu da önemli değildir, penisin vajina girişi uyarması ve kadının da boşalmak için sorumluluk alması gerekir.

İtalya’da bir mağazadan kemer satın almak istediğinizde size beden ölçünüzü sormazlar. Çünkü bütün kemerler kısalabilir ya da uzatılabilir özellikte olduğundan tüm müşterilere uyar.

İtalyan üreticilerin mottosu “Bir beden ölçüsü herkesin üstüne uyar”. Biz bu yaratıcı mottoyu cinselliğe uyarlayabilir miyiz dersiniz? “Bir ölçü herkesin içine uyar” desek?

Çok da yanılmış olmayız herhalde. Baksanıza, uzmanlar da “Belli bir ölçüsü olmalı” mitini yalanlıyorlar. Orgazma ulaşmakta güçlük çekiyorsanız, eşinizin penis boyunu suçlamayın!” diyorlar açıkça. Nedenine gelince…

Önemli olan boyu değil işlevi

Vajinanın alt 1/3’lük kısmı zengin bir sinir ağına sahipken, üst 2/3’lük kısmında sinir lifleri nispeten daha azdır. Bu nedenle alt 1/3’lük kısım dokunma, ağrı gibi duyaranlara karşı çok daha hassastır. Bu, penis uzunluğunun, kadının tatmin olmasıyla hiçbir ilişkisi olamayacağının göstergelerindendir. Penis, zengin sinir lifleri içeriği nedeniyle en çok vajinanın alt 1/3’lük kısmını uyarır.

İyi seksin anahtarı

Orgazm olmakta güçlük çekiyorsanız, bu “boyutsal” değil, “işlevsel” bir sorundan ileri geliyordur muhtemelen.

“Penis boyu” mitlerini ve bunun önemine dair inanışları bir kenara bırakırsak, “iyi seksin anahtarı kimyadır; uzunluk ya da genişlik değil” diyebiliriz.

Şimdiye kadar dünya çapında 15.000 erkek arasında yapılan araştırmaya göre bulunan averaj penis boyu 13 santim. Yani eğer partnerinizin penisi bundan küçükse, averajın altında.

Fakat boy gerçekten önemli mi? The Guardian’ın yazısına göre averaj penis 13 santim. Araştırmalara katılan 15.000 erkeğin sadece %5 kadarı anormal penis boylarına sahip.

Penis Boyu Sekste Önemli mi?
Başka bir araştırmaya göre, penis boyunu kafaya takan kadınlar değil, erkekler. Fakat seks sırasında boyun gerçekten önemi var mı? Cevap söz konusu kadının hayatında neyi aradığı ile ilişkilendirilebilir.

UCLA’in Seksüel Psikofizyoloji bölümünde yapılan araştırmada, seçilen kadınlardan beğendikleri 3 boyutlu penis modelini seçmeleri isteniyor. Kadınların geneli de bunlar arasında hem bir gecelik yatacaklarını hem de uzun süreli ilişki yaşayacaklarını belirliyor.

Buna göre uzun süreli ilişki yaşayacak kadınlar daha normal boylu penisleri tercih ederken bir gecelik eğlence isteyenler daha büyük penis istiyor.

Tabii yapılan araştırmalar uzun boylu ve büyük penisli bir adamın, kısa boylu ve normal penisli bir adamdan daha çok tercih edileceğini de gözler önüne seriyor. Psychology Today raporlarına göre uzun boylu istanbul travestileri uzun boylu adamlardan hoşlanıyor ve boyun iki cinsiyet arasında da çok büyük önemi var. Kadınlar erkeklerinin boyunu biraz daha önemserken erkekler kadınların boylarını o kadar önemsemiyor.

Peki yine aynı soruya geliyoruz, kadınlar büyük penis mi ister yoksa normal mi? Aslında bunun tam bir cevabı yok, bir kadının istediği şeyler bilimsel verilerle ölçülemez. OBGYN’den Dr.Susan Oakley’e göre seksüel ilişkinin içinde pek çok varyasyon olduğundan, bu hep değişiyor. Özellikle kadınlar açısından.

Belki de penisin boyu ve kalınlığı o kadar önemli değildir, önemli olan onu yatakta nasıl tatmin ettiğindir.