Saç Ve Tırnaklar İçin En Kötü Diyet hatalar

Sadece deri gibi, sizin saç ve tırnaklar yemek tercih gıdalar etkilenir. Ve biz o parlak dalgalar veya şeytan tırnağı olan parlaklık bahsetmiyoruz. Saç ve tırnaklar Hem kırılgan ve kuru olabilir ve saç ince olabilir ya da diyet besleyici alır sağ aralık olmadan düşer.

“Her ikisi de ne kadar iyi (veya ne kötü) cesedi besliyorsun bir barometre olarak,” dermatolog Jessica Wu, MD, ve “Your Face Yem” yazarı diyor Günlük Glow cilt ve güzellik uzmanı genel yanı sıra “, sağlık. ”

Saç ve tırnaklar ikisi de aynı protein denilen keratin yapılır, bu yüzden benzer diyet seçimler onları hem etkileyecek mantıklı, diye açıklıyor. O dolaşımını azaltır ve kandaki biotin miktarı aşağı kesebilir çünkü Tabii ki, diğer yaşam tarzı seçimleri bir dizi de, diyor, sigara dahil bir rol oynar. Biotin , sık sık saç ve tırnak ürünleri eklenir, güçlendirmek gibi görünüyor hem.

Daha az araştırma belgelemek için var saç ve tırnak sağlığı üzerindeki çeşitli gıdaların etkisini sağlıklı cilt diyet rolünü göstermek için daha. Ama kırılgan tırnaklar veya inceltme saç hakkında endişeleriniz varsa kaçınarak düşünün bir kaç gıdalar hala vardır.