Seks Sırasında Acıya Son Verin!

Vajinal enfeksiyon

Vajinal mantar enfeksiyonu ya da trikomoniyaz gibi hastalıklar bazen gözle görülebilir semptomlar olmadan da mevcut olabilir. Ancak cinsel birleşme esnasında sürtünme ya da bunun gibi sebepler yüzünden bu semptomlar şiddetlenebilir. Jenital iltihap cinsel birleşme esnasında acı veren durumlardan bir başkasıdır.

şişli travestileri

 

Vajinal iritasyon

Birçok farklı ürün vajinal iritasyona sebebiyet vermektedir. Cinsel birleşme esnasında bu iritasyon acı ve rahatsızlık durumu yaratabilir.

 

 

Vajinal iritasyona sebep olan ürünler:

 • Doğum kontrol hapları, sabunlar, kremler ve jeller.
 • Kondoma karşı alerjik reaksiyonlar, diyafram ya da lateks eldivenler.
 • Vajina sprey deodorantlar
 • Kokulu tamponlar
 • Deodorantlı sabunlar
 • Çamaşır deterjanı
 • Vajinanın gereğinden fazla yıkanması
 • Vajinal kuruluk

Vajinal ıslanma çoğu kadının yaşadığı normal bir durumdur ancak bazı durumlardan vajinal kuruluk yaşanabilir ve bu da acıya sebep verebilir.

Vajinal kuruluğu sebepleri:

Vajinal ıslanma gerçekleşmeden vajinal bölgeyi yeteri kadar uyarmayıp cinsel birleşmenin gereğinden fazla hızlı bir şekilde gerçekleşmesi.
Cinsel birleşmeden dolayı kendini gergin ya da stresli hissetmek.
İçinde lubrikant ya da kayganlaştırıcı madde içermeyen bir kondom kullanmak.
Menopoz, menopoz sonrası ya da doğum sonrası hormon dengesizliği.
Vajinal darlığı

Bu durum daha çok kendinizi gergin ya da rahat hissetmediğinizde ortaya çıkar. Vajinal kuruluk olmasa bile bu durumda cinsel birleşme yaşamak zorluklar yaratabilir. İlk cinsel birleşmelerinizde kızlık zarının gerilmemiş olmasından dolayı acı çekme ihtimaliniz yüksek olabilir.

Vajinal darlığa sebep olan bir başka durum ise vajinismustur. Vajinusmuslu kadınlar cinsel birleşme ya da başka bir şeyin penetrasyonu esnasında istemsiz bir şekilde kas spazmları yaşayabilirler.

Klitorisin ağrıması

Kadın jenital bölgesinin en hassas noktası klitoristir. Klitorisin uyarılması kimi şişli travestileri için çok keyif verebilen bir durum yaratabilir ama kimi kadınlar için de acı veren bir duruma dönüşebilir. Klitoral acıların başka bir sebebi hijyen yetersizliği olabilir.

 • Pelvis ağrısı
 • Pelvis ağrısına sebep olabilecek birçok şey var:
 • Rahim kısmını destekleyen bağlarda yırtık olması.
 • Boyun, rahim ya da tübal enfeksyonlar(pelvik enflamasyon hastalığı)
 • Pelvik adezyon
 • Endometriyoz
 • Over kisti
 • Uterus fibroid tümerleri
 • Vulvodini acısı çoğunlukla zor teşhis edilen kronik ve kişide yanma ya da batma hissi uyandıran bir durumdur.

Acılı cinsel birleşmeler, normal birleşmeler değildir. Cinsel birleşme esnasında acı çekiyorsanız bunu partnerinize söylemekten çekinmeyin çünkü siz ona söylemeden onun farkına varması imkânsızdır. Rahatsızlık durumunda doktorunuza görünmeyi ihmal etmeyin.

Bugün Havamda Değilim!

Son zamanlarda seks konusunda çok istekli değilseniz yalnız olmadığınızı bilin. Erkeklerin katıldığı bir ankette %39’u cinsel hayatlarının geliştirilebileceğini düşünüyor. Bu yüzden sizlere bu konuyla ilgili cinsel dürtünüzü arttırabilecek bir liste oluşturduk.

Vakit bulamamak

Seks için yeteri kadar vaktinizin olmadığını hissetmek çok büyük bir etkendir. Bakmanız gereken iş e-postaları, aramanız gereken yerler olabilir ya da yemeği hazırlayıp çamaşırları yıkamanız gerekebilir. Gerçek hayat kolayca romantizmi ortadan kaldırıp yapılacaklar listesinden seksi kaldırmanıza sebep olabilir. Genellikle yapmanız gerekenler listesinden bir şeyleri eksiltmek sizin için problemlere sebep olacakmış gibi gözükebilir. Bunu anlayışla karşılıyoruz çünkü partnerinizi baştan çıkartmak için gerçekten çok az bir vaktiniz olduğunu biliyoruz.

Çözümü: Bu sorunu çözmek için birkaç seçeneğiniz var ve hepsini denemenizi tavsiye ediyoruz. İlk seçeneğiniz hızlı bir kaçamak yapmak olabilir. Hem eğlenceli olacaktır hem de haftalar boyunca seksten yoksun kalmamış olacaksınız. İkincisiyse bunu önceden planlamanız. Kulağa romantik gelmediğini biliyoruz ama yapılacaklar listesinde olduğu zaman bunu gerçekleştirmek için can atacaksınız!

Stresli olmak

Stres çiftlerin cinsel hayatı için bir kabus olabilir. İşle ilgili yetiştirmeniz gereken bir sürü şey varsa ya da ailevi sorunlar yaşıyorsanız cinselliği aklınıza getirmek pekte kolay olmayabilir. Stresli olmanız kabul edilebilir ama size cinselliği unutturacak kadar çok stresliyseniz bunun ilişkinize zarar verebileceğini unutmayın.

Çözümü: Kötü bir günün sonunda tabi ki hemen yatağa atlayıp erkek arkadaşınızla sevişmeyi istemeyeceksiniz. Ama hemen “bugün havamda değilim” demek yerine kendinize bir şans tanımayı deneyebilirsiniz. Başlamadan önce erkeğinize “biraz rahatlamaya ihtiyacım var” demeyi unutmayın. Bir banyo yapın, dışarı çıkın ya da elinize bir kadeh şarap alın ve kendinizi sakin hissedene kadar bekleyin.

Bitmek bilmeyen tartışmalar

Yaşadığınız bir tartışma yüzünden kafanız hala doluysa, erkek arkadaşınızı bir daha ki görüşünüzde seks aklınıza gelecek en son şey olacaktır. Hala özür dilemediği için ya da yeteri kadar umursamadığı için hala ona kızgınsanız içinizdeki heyecanın yok olması gayet doğaldır.

Çözümü: Duygularınızın sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Sebebi ne olursa olsun bu sorunu çözüp eski halinize dönmeyi istemelisiniz.

Yorgun olmak

Uzun ve yorucu bir iş gününden sonra yapmak isteyeceğiniz tek şey eve gelip koltuğunuza uzanıp televizyonu açmak olacaktır. Bunun da erkek arkadaşınız için tek bir anlamı vardır: bugün sevişmek istemiyorum canım. Yorgun olmanız sizi sadece cinsellikten değil genel olarak her şeyden uzaklaştırıyor. Merak etmeyin yorgunken bir şey yapmak istemeyen tek kişi siz değilsiniz.

Çözümü: Erkek arkadaşınızla, iş çıkışlarında eğer çok yorgunsanız, sevişmeyeceğinize dair bir anlaşma yapın. Bu durum cinsellik programınızı biraz değiştirebilir. Akşamları yerine sabahları sevişmeyi deneyip cinselliğinizi güvence altına alabilirsiniz.

Oral Seks İle Partnerinizi Yumuşatın!

Oral seks, ağzınız, dudaklarınız ya da dilinizle erkeğin penisiyle oynayarak onu baştan çıkartacağınız hatta orgazma ulaştırabileceğiniz bir eylemdir. 69 pozisyonu çift taraflı (hem travesti hem erkek) oral seksin birleşimidir.

Oral seks nasıl yapılır?

İlk olarak, oral seks sevişme esnasındaki içeri giriş hareketini taklit etmelidir. Penisini ağzınıza alın, canını yakmamak için dişlerinizi dudaklarınızın arkasına saklayın ve sevişiyormuş gibi eşzamanla bir şekilde ileri geri giderek penisini emmeye başlayın.

Erkeklerin hoşlanmadığı şeylerden biri bu işin mekanik bir şekilde yapılması bu yüzden ritminizi değiştirmeye çalışın. Oral seks yaparken ellerinizde yumuşak bir şekilde hayalarıyla oynayın.

Erekte olmuş penisiyle dilinizi kullanarak oynayın. Doğru noktalara dokunduğunuzdan emin olmak için çıkardığı seslere dikkat edin. Ne tür oral seksten hoşlandığını sormaya çekinmeyin. Bütün erkekler farklıdır ve onun hoşuna gidenin ne olduğunu soruyor olmanız onu iyicene baştan çıkartacaktır. Bir erkek için kulağına “Seni Nasıl Çıldırtmamı İstersin?” diye fısıldayan bir kadından daha seksi bir şey yoktur.

Hassas bölgeler

Partnerinizi en hassas yerinden vurmak istiyorsanız onun hassas bölgelerine odaklanmalısınız. Penisinin ucuyla, başıyla ya da hayalarıyla oynarsanız zevkten çıldıracaktır. Erkeklerin apış arası olarak bilinen perineum (hayalarla anüs arası) bölgesini yalayarak onu delirtebilirsiniz. Penisinin aşağı kısmının etrafıyla oynamanız onu ekstra memnun edecektir.

Ellerinizi kullanın

Eğer partnerinizin penisi büyükse ağzınız yerine ellerinizi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Büyük penislere oral seks yapmak normal penislere kıyasla daha zordur. Merak etmeyin hepsini tamamen ağzınıza almak zorunda kalmayacaksınız. Kılıç yutabilen insanlar olmadığımız için ellerimizi ve ağzımızı beraber kullanabileceğimiz teknikler geliştirdik.

Ellerinizin rahat hareket edebilmesi için bir kayganlaştırıcı kullanın. Ellerinizle penisiyle oynadıktan sonra ve iyicene erekte ettikten sonra ağzınızı yaklaştırın, bir yandan ellerinizi kullanarak, penisini yalayıp emmeye başlayın. Ağız ve el tekniklerinizi geliştirip alternatifler yaratmaya çalışın.

Tek bir bölgeyle yetinmeyin

Oral sekste genel olarak ağız kullanıldığı için partnerinizin diğer hassas bölgelerini işin içine katabilirsiniz. Çok ama çok hassas bir şekilde hayalarını tek tek emmeyi deneyin. Uyluklarının iç bölgelerine ufak öpücükler kondurun. Perineum bölgesini yalayın. Bunların hepsini bir arada kullandığınızda size tamamen teslim olacaktır.

Sıcak soğuk ve köpüklü

Oral seksin eğlenceli olmasını istiyorsanız işin içine sıcaklık ve heyecan katmaya çalışın! Çayınızdan sıcak ve büyük bir yudum alın ama hemen yutmayın. Ağzınızda biraz beklettikten sonra yutun ve partnerinizin penisini ağzınızda 20 saniye boyunca tutun. Sonra aynı işlemli soğuk suyla yapın ve oral seks işlemine devam edin. Sonuç onun için inanılmaz olacaktır.

Bunların yanında şampanya, gazlı içecekler, buz küpleri ya da dondurmayı da deneyebilirsiniz.

Sos kullanmaya hazır olun

Bazı şişli travestileri için erkeklerinin ağızlarının içinde olmaları can sıkabilir ve oral seksi zorlaştırabilir.

Eğer bundan rahatsız oluyorsanız, oral seks yaparken çikolata sosu ya da dondurma kullanın. Bu sayede erkek arkadaşınızın penisini yalarken hem o hem siz keyif alacaktır.

Öğürme

Oral seks esnasında öğürmek kaçınılmazdır. Bu hepimizin başına gelmiştir. Bundan sakın utanmayın hatta tam aksine mutlu olun çünkü bu onda penisinin büyük olduğu ve sizin ağzınıza sığmadı hissini yaratacaktır. Bu sayede egosu tavan yapacaktır!

Çok fazla öğürdüğünüzü düşünüyorsanız ellerinizi kullanmayı tercih edin.

Boşalma anı

Yutmalı mı yutmamalı mı? Boşalmaya başladığı an hepimiz bu soruyu kendimize soruyoruz. Burada tercih sizindir. Eğer ağzınızdaki sperm tadından hoşlanmıyorsanız buna kendinizi zorlamayın. Ya da ağzınıza boşalmasına izin verin ve sonrasında tükürün. Mendilinizi hazır tutmayı unutmayın! Bazı erkekler kadınların göğüslerine, göbeğine ya da başka yerlerine boşalmayı tercih edebiliyor. Bunu boşalmadan önce belirlemeye çalışın.

Boşalmanın daha güzel bir tada sahip olması

Yiyecek ve içecekler erkeğinizin sperm tadını etkileyebilir. Boşalma anındaki spermlerin içerisinde früktoz, protein ve çeşitli mineraller bulunmaktadır. Tadı biraz asitli gibi görünse de aslında pH seviyesi 7 ve nötrdür. Alkol, kahve ve nikotin bazlı ürünler spermin tadını daha da kötü yapmaktadır. İçkili bir gecenin ertesi günü oral seks yapmaktan kaçının.

Vejetaryenlerin spermlerinin daha güzel olduğu iddia ediliyor ancak çok fazla brokoli, kuşkonmaz ya da karnabahar tüketmek olumsuz etkiler yaratabilir! Sülfür içerikli oldukları için soğan ve sarımsaktan uzak durulmalıdır.

Spermin tadını güzelleştirmek için doğal şeker oranı yüksek meyveler tüketilmelidir.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar

AİDS, hepatit B, mantar ve bunlar gibi birçok CYBH oral seksle insanlara bulaşabilir. Eğer partnerinizin geçmişinden emin değilseniz prezervatif kullanın. Sadece CYBH’ler değil ağız enfeksiyonları da oral seks ile bulaşabilir. Oral seks ile hamile kalmanız mümkün değildir.

Koşulların üstesinden gelmek

Bazı travestiler oral seksten ve partnerinin penisini ağzına alma fikrinden hoşlanmayabilir. Bu durumun üstesinden gelebilmek için beraber duş alıp bunu ön sevişme gibi hayal edip, tertemiz olduktan sonra oral seksi deneyebilirsiniz. Eğer içiniz halen daha rahat etmiyorsa kendinizi buna zorlamayın. Partneriniz sizin mutsuz olduğunuzu anlayacak ve bundan keyif almayacaktır.

Burada amaç iki taraflı zevk ve heyecandır. Konuyla ilgili onunla konuşmaya çalışın. Belki ileride fikrinizi değiştirirsiniz. Oral seks ikiniz içinde keyifli olmalı.