Şişli Travestileri İçin Yarım Saate Gençleşme Yöntemi

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yücel Sarıkaya, son günlerin en trend uygulaması ultraterapiyi, ultrason dalgalarıyla gelen güzellik olarak nitelendirdi.

Ortalama 10 yaş gençleştiriyor
Özellikle boyun, göz çevresi, burun kenarları, yanak, ağız bölgesindeki çizgilere, çene ve yanaklardaki gevşeklik ve sarkmalara etkili bir toparlanma imkanı sağlayan ultraterapi, yer çekimi ve yaş almaya bağlı gelişen yüz ve boyun sorunlarına karşı kullanılıyor. Op. Dr. Sarıkaya, gençken “V” şeklinde olan yüz ovalimizin, yaşlandıkça “U “şeklini aldığını ve ultraterapi sayesinde üretilen kolajenin, lifting mekanizmasını da devreye sokarak, yüz ovalinde gençleştirme yaşattığını açıkladı.

Ses dalgalarıyla gelen güzellik
Op. Dr. Sarıkaya, “Bu yöntem ses dalgalarıyla gençleşme yöntemi. Ses dalgaları cilt altı ve cilt üstü dokusuna etki ederek sıkılaşma sağlıyor hem de cildin yaşını sabitleyebiliyor. Ortalama 10 yaş gençleştirdiğini söyleyebiliriz” dedi.

“Risk barındırmaz, zarar vermez”
Isı enerjisi oluşturan ultrason dalgalarıyla, arzu edilen doku derinliğine ulaşmayı sağlayan ultraterapi yöntemiyle, cilt üst yüzeyine zarar vermeden işlemin gerçekleştirildiğini söyleyen Op. Dr. Sarıkaya, cilt yüzeyinden ortalama 4 mm içeriye odaklanan ultrason dalgalarının katmanda ısı hasarı oluşturup, kolajen üretimini tetiklediğini belirterek; ultraterapinin cilt altındaki bağ dokusunda kolajen üretimini artırmaya yönelik etkili bir işlem olduğunu söyledi.

Deneyenler memnun
Ultraterapiyi deneyenler, ağrısız, herhangi bir risk barındırmadığı ve zaman tasarrufu sağladığı için tercih ettiklerini ve son derece memnun kaldıklarını dile getirdiler.

Hiçbir yan etki, ağrı ya da acı hissi yok
Uygulama yapılan bölgeye göre ortalama yarım saat, 45 dakika süren ultraterapi seansı, tek seferlik bir uygulama ve en erken 1 sene içerisinde tekrarlanabiliyor. Hiçbir yan etkisinin olmadığını, üstelik acı ya da ağrı hissinin belirmediğini söyleyen Op. Dr. Sarıkaya, ultraterapi uygulamasından sonra sosyal hayata dönüşün de kısa sürede gerçekleştiğini aktararak; “Ultraterapi, özellikle şişli travestileri rağbet ettiği bir yöntem olarak görünse de erkekler tarafından da tercih edilmeye başlandı. Seansı cilt yapısına göre değişebiliyor. Üç ay süre ile yapılan bir zaman dilimini kapsıyor. Dolayısı ile sosyal hayata dönüş hızı da söz konusu. Yüz germe ameliyatında kendinize 1 ay gibi bir süre ayırmalısınız. Ama bu yöntemle çalışan bayanlar bile öğle tatilinde gelip seansını gerçekleştirip işine geri dönebilir. Ayrıca bu yöntemle botoks kullanmadan, kaş kaldırma, göz çevresi kırışıklıklarını da giderebiliyoruz. Cilt üzerindeki çizgileri azaltabiliyoruz” diye konuştu.

şişli travestileri

Somon DNA’sı İle Gençleşin

İtalya’dan sonra Türkiye’ye gelen somon DNA’sı, ciltteki yaşlanmaya bağlı lekelere, sarkmalara ve kırışıklıklara karşı, en etkili yaşlanma karşıtı yöntem olma özelliği taşıyor. Özellikle dekolte, göğüs ve boyun bölgelerinde etkili olan somon DNA’sı aşısı, cerrahi müdahaleye gerek kalmadan sarkmaları toparlıyor.

Stres, sigara ve güneş ışığı gibi dış etkenlerin yaşlanmayı hızlandırmasıyla oluşan ciltteki kırışıklık, sarkma ve yıpranma, somon DNA’sı ile travesti partnere  yüz germe ameliyatlarına gerek kalmadan ortadan kalkıyor, cildi gençleştiriyor.

Somon DNA’sı uygulamasının acısız ve ağrısız gerçekleştirildiğini belirten Estetik Uzmanı ve Güzellik Koçu Meltem Şarkışlalı, “Somon DNA’sı gençlik aşısı ile zamanı 9 yıl geriye alabilir, yüzdeki deformasyon ve sarkmaları ameliyatsız toparlayabilirsiniz” diyor.

Somon DNA’sı, botoksun pabucunu dama attı
Botoksa gerek kalmadan cildi gençleştirme iddiasıyla Türkiye’de uygulanmaya başlanan somon DNA’sı tedavisi, kadınların en büyük problemlerinden olan kaz ayakları, gıdı kırışıklığı ve sarkmaları yok ediyor, böylece cildin yenilenmesini sağlıyor.

Derideki hücrelerin kendilerini yenileme ve onarma yeteneği, somon DNA’sı ile aktive edilerek, yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılıyor.

Somon DNA’sı tedavisi, İtalya’da Dr. Maurizio Cavalli ve ekibinin uyguladığı, anti-aging yöntemler arasında en çok tercih edilen uygulama olarak biliniyor.