Şişli Travestileriyle Hijyenik Seks…

Sevişirken şişli travesti partnerinizin vücudundan yayılan kokular sizi nasıl etkiler? Pek de iyi hissetmezsiniz değil mi? O zaman seks öncesi temizliğe önem vermenizde fayda var…

Cinsel bölgeleri, koltukaltı ve bacakları saran aşırı kıl-tüy yumaklarına ne demeli? Bu kıl yığınları da dokunma ve görme duyumuzu olumsuz etkiler. Buna bir de kıllı bölgelerin daha çok terlediği ve bakterilere davetiye çıkardığı gerçeği eklenirse, koku duyumuz da bu işe tepki gösterecektir! Sonuçta yaşadığınız cinsellik, keyiften çok eziyete dönüşür. Kafanız duyduğunuz kokulara, aldığınız tatlara yönelir ve dikkatinizi dağıtır.

şişli travestileri

Temizlik çok basit!

Oysa bedenimiz ve özellikle de cinsel bölgelerimiz için yapılacak temizlik çok basit, hatta su ve yumuşak bir sabundan ibaret. Koltukaltı ve genital bölgelerdeki tüylerin düzenli olarak kesilmesi ya da tümüyla alınması ve her gün duş yaparak deodorant kullanmak, vücudu koku oluşturan her türlü bakteriden arındırır. Genital bölgenin temizliği ve buradaki tüylerin kesilmesi, koku oluşumu ve kaşıntıyla birlikte enfeksiyon riskini de ortadan kaldırır. Koltukaltındaki tüylerin tıraş edilmesi ve her duştan sonra deodorant sürmek, bu bölgenin kokmasını ve kaşınmasını önler.

Nasıl temiz olunur?

Siz kendi bedeninizin temiz olduğunu biliyorsunuz. Ama partnerinizden pek emin değilsiniz. O halde sevişmeden önce, “Bir duş almaya ne dersin?” demek, pek zor olmasa gerek. Hatta bunu neden birlikte denemeyesiniz? Sabun, sünger ve sıcak su… Ancak bir kişiyi duş almaya ya da daha temiz olmaya teşvik etmek, her zaman kolay olmaz. “Ya kırılırsa?” endişesini bir türlü üzerimizden atamayız. Ancak cinsel yolla bulaşabilecek hastalıkları düşünerek travesti partnerinizi önlendirmeniz şart. Aksi takdirde hem sevişmekten zevk almazsınız hem de bedeniniz enfeksiyona karşı tehdit altında olur.

“Temiz” ne demek?

Uzmanlar, erkeklerin ve travestilerin genital temizliğinin farklı olması gerektiğini söylüyorlar.

Travestiler

Her gün duş almak ve vajinal temizliği ihmal etmemek, her gün külot değiştirmek, alınan önlemler arasında. Bebek sabunu veya asitli olmayan bir sabun ve sıcak su yeterli olabiliyor. İntim spreyler, özel vajinal duşlar ve talk pudrası ise vajinal enfeksiyonlara davetiye çıkarmak anlamına geliyor. Travestilerin cinsel organları, erkeklerinki gibi özel bir temizlik istemiyor. Tam tersi iç kısımlara doğru sabun ve özel jellerle temizlik yapıldığında, bölgenin mukozası zarar görebiliyor. Bu da enfeksiyonlara sebep olabiliyor. Uzmanlar, “Temizlik şart, ama vajinanın doğal dengesini bozmadan” diyorlar.

Erkekler

Penisi temiz tutmak biraz gayret ve dikkat isteyen bir iş. Gerçi erkekler penislerini nasıl yıkamaları gerektiğini çok küçük yaşta öğreniyorlar. Ancak sünnetsiz erkeklerin daha özen göstermesi, derinin altında biriken bakterilerden kurtulmak için sıkı bir temizlik yapması gerekiyor. Sabun ve su, temiz tutmak için yetiyor. Sünnetli erkeklerin ise işi daha kolay. Ne de olsa altını temizlemeleri gereken bir deriyle yaşamıyorlar. O halde bu kadar basit olan temizlik kurallarını ihmal ederek niçin sağlığınızı ve cinsel mutluluğunuzu tehlikeye atasınız ki?

En basit temizlik kuralları

* Her sabah duş alın.

* Her gün iç çamaşırı değiştirin.

* Duştan sonra tüm vücudunuzu iyice kurulayın. Nem, bakteri oluşumunu hızlandırır.

* Ayaklar insan vücudunun en fazla kokan bölgeleridir. Ayaklarınız bütün gün ayakkabı içinde kalıyorsa, sabah ve akşam yıkayın. Banyodan sonra parmak aralarını iyice kurulayın. Aşırı terleme varsa, talk pudrası ya da terlemeyi önleyici özel ayak spreyi kullanın.

* Banyodan sonra deodorant sürün.

* Genital bölgenizdeki t üyleri haftada bir keserek kısaltın. Aynı şekilde koltuk altındaki kılları jiletle ya da makasla keserek temizleyin. Ağda, epilasyon ve tüy dökücü krem, jilet ve makasa alternatif yöntemlerdir.

* Genital organlarınızı tuvalet ihtiyacınızı giderdikten sonra mutlaka yıkayın. Duş alırken de sabunlu suyla temizleyin.

Ağız sağlığına özel ilgi gösterin

Cinsellik baştan başlayıp, ayaklara kadar inen bir bütündür. Tüm vücudunuz kadar ağzınızın temizliği ve sağlığı da cinselliği olumlu ya da olumsuz etkiler. Şişli travesti partneriniz sizinle öpüşmek istemiyorsa, bunun en önemli sebebi ağzınızın kokması olabilir. Özellikle partnerlerden birinin sigara içmemesi içen partnerin vücuduna ve ağzına sinen kokudan tiksinmesine sebep olabilir. Sigara içiyorsanız ağız sağlığınıza daha fazla özen gösterin ve sevişmeden önce mutlaka dişlerinizi fırçalayın.

Erkeklerin bir tutkusu da uyanır uyanmaz sevişmek. Uzmanlar, sabah saatlerinde cinsel potansiyelin yüksek olduğunu doğruluyorlar. Ancak gece uyurken mide, yemek borusu, dişlerde ve gırtlakta kalan yemek artıkları ağıza gelip kötü kokulara ve mikroplara neden olabilirler. Öpüşmeyle, bu mikroplar karşı tarafa geçip çeşitli ağız mukozası hastalıklarına neden olabilirler.

Ağız sağlığının doğru olarak yapılması için her yıl diş hekimine kontrole gitmekte fayda vardır. Dişler günde üç kez, her yemekten sonra, en gerideki dişler de unutulmadan, üstten ve içten iyice fırçalanmalı. Dişler fırçalandıktan sonra dişetlerini koruyan ve çürümeyi önleyen bir ağız suyuyla gargara yapmak da önemli bir adım.

Sevişiyorum O Halde Sağlıklıyım!

Sevişmek için geçerli bir çok nedenimiz var. Uzmanlara göre, modern zamanların zedelediği cinsel yaşamlarımız, sağlıklı bir vücut ve dengeli psikoloji için vazgeçilmez bir kaynak…

Sabahları dışarı çıkarken daha sağlıklı görünmek için solgun teninizi allıkla renklendirmenin yerine hem daha ekonomik hem de daha zevkli başka bir alternatifiniz var; seks yapmak!

Daha keyifli olmak için

Cinsel ilişkinin verdiği zevkin psikolojinizde yarattığı olumlu etkiler, “prozac”ın vücutta yarattıklarıyla benzerlikler taşıyor. Seks sonrası hissedilen hazzın, orgazmdan ayrı başka bir nedeni daha bulunuyor. İlişki sırasında faaliyete geçen ve mutluluk hormonu olarak adlandırılan endorfin, beyin sayesinde tüm vücuda yayılarak bir çeşit doğal doping etkisi yaratıyor.

Daha sağlıklı görünmek için

Sabahları dışarı çıkarken daha sağlıklı görünmek için solgun teninizi allıkla renklendirmenin yerine hem daha ekonomik hem de daha zevkli başka bir alternatifiniz var; seks yapmak! İnsan soyunu devam ettirmesinin yanı sıra seksin insan sağlığına kanıtlanmış birçok yararı bulunuyor.

Cinsel ilişki sırasında kan dolaşımının hızlanması ve atardamarların sürekli olarak aktif halde kalması sayesinde hücresel yaşlanma gecikiyor. Ayrıca seks, vücudun tüm kaslarını çalıştıran en yararlı egzersiz olması ve hızlanan kan dolaşımının hücre yenilemesi nedeniyle de cildin yaşlanmasını geciktirici etkisi bulunuyor.

Daha hareketli olmak için

Hayatın sıkıcılığından bir süreliğine kaçmak ister misiniz? Peki ya, kendinizin yazacağı senaryonun başrolünü oynamaya ne dersiniz? Günlük hayatta yakın çevrenize gösteremediğiniz gizli yönlerinizi, oynayacağınız küçük yatak senaryolarıyla dışavurmanız, hem psikolojiniz hem de cinsel hayatınıza getireceğiniz renk açısından olumlu etkiler yaratır.

Gerçek hayatta dışavurmaktan çekindiğiniz teşhirci, dominant ya da saldırgan yönünüzü ilişki sırasında küçük oyunlara dönüştürmek, cinsel yaşamınızda içine düştüğünüz monotonluk ağından sizi kurtaracaktır.

Daha uzun yaşamak için

Uzmanlara göre seks, ömrü uzatmanın en keyifli yollarından biri. Yapılan araştırmalara göre hayatlarında cinsel açıdan tatmin olan travestilerin ne kadar sıklıkla orgazm oldukları göz önüne alınmadan kanser ve kalp rahatsızlıkları gibi çeşitli hastalıklara, diğerlerine göre daha az yakalandıkları ortaya çıkarıldı. Bunun nedeni olarak ise uzmanlar, ilişki sırasında tüm organlara giden hızlı kan akışının vücudun direncini güçlendirdiğin! belirtiyorlar.

Stresi yok etmek için

Uzmanların söylediği gibi seks, stresin en büyük düşmanı. Stresin vücutta yarattığı gerilimi yok etmesi sayesinde, cinsel ilişkinin kardiovasküler sistem (kalbin düzenli çalışması) açısından da yararlı olduğu biliniyor. Seks sırasında beynin salgıladığı endorfin hormonu ise sadece mutlu hissetmenizi sağlamakla kalmıyor. Bu hormonun doğal bir ağrı kesici olması nedeniyle de ilişki sonrasında vücuttaki ağrılarınızdan kurtulmanız mümkün.

Eğer migren ya da kronik baş ağrısı gibi şikayetleriniz varsa, bunları ilişkiye girmemek için bir bahane olarak görmeyin. Seks sırasında alacağınız zevk bu şikayetlerinizin sona ermesini sağlayabilir.

Daha formda kalmak için

Sabahları, yatağın sol tarafından kalkmış mutsuz gurubun içine dahil olmak istemiyorsanız, işe gitmeden önce kendinize ayıracağınız yarım saat ofiste kendinizi zinde hissetmenizi sağlayabilir. Sabah işinize gitmeden önce yapacağınız minik bir seksin, sizi tüm gün boyunca formda hissettirecek doğal bir doping olduğunu unutmayın. Yapılan bir araştırmaya göre, haftada en az iki kez cinsel ilişkiye giren insanlarda salgılanan bir çeşit salgı sayesinde vücutlarının bakteri ve virüslere karşı daha dirençli oldukları ortaya çıktı.