Sisu Onaylı, travesti Maria Clara Araújo Pernambuco Federal Üniversitesi’ne katılmadan sonra eşitliği talep ediyor

Pernambuco öğrencisi Maria Clara Araujo, 18, birden fazla 6000 biriydi Pernambuco Federal Üniversitesi’nin (UFPE) de boş Unified Sistem Seçimi (Sisu) ilk çağrıyı onayladı. Ama zafer herhangi oldu: Milli Ortaöğretim Sınavı (Enem) katılma payı adı kullanabilirsiniz.

Maria Clara travesti olduğunu. Ve, önyargı karşı hala eğitim önyargıları hakim, onun Facebook sayfasında eşitlik için bir manifesto göndermek için karar o kadar çok, o çok gurur hissediyorum olacak bu, birincil, ikincil veya Brezilya’da yüksek. Ona göre, UFPE Pedagoji ders için onay sembolik ve ailesi için büyük bir duygu olduğunu.

“Erken itibaren, eğitim bağlamında hayatımın özelliklerini de anlamak mümkün olan en açık yaşadıkları zorlukları sol: 6 yıl, 13 ile başörtüsü için, Pembe Power Ranger olmak isteyen, 18 ismimi ve sosyal için yalvarıyor, Bu nedenle, benim cinsiyet kimliğinin tanınması. Yok karşılandı. Ne ben, bir insan olarak, kendimi oluşturmak ve benim öznelliği olması için neye ihtiyacım şey olarak ciddiye alındı ​​”diye yazdı.
Son okulun hatırlatarak, Maria Clara “ev sahibi, eğitim ve öğrenme” olarak evet olarak yinelenen uygulama orada bulunan ve bulunmayan parçaları içinde kırdı “zulüm, acı ve ret.” Onun gibi, birçok aynı zorluklarla bulduk, ama Pernambuco en azından onun detractors için, mahkum olduğu söyleniyor fuhuş dünyasına için, yolda bazı öldü.

“Etrafına bir bak! Eğer günlük yaşamda kaç travesti ve transseksüel kadınlar karşılaşırsanız? Sınıfta kaç kişi var? Eğer bakkal bir araya nasıl? Nasıl tıp nelerdir? 23hrs kadar bekleyin. En yakın cadde bulun. bulmak. Biz transfobik toplum internalizadamente tarafından olmak şartına edilmiştir nerede var, çünkü karanlık sokak temizleme sonrası altında olduğunu “diye devam etti.

Maria Clara ek olarak, 94 Başkalarının Eğitim Bakanlığı (MEC) onayı ile, cinsiyet ne olursa olsun, Enem içinde sosyal adınızı kullanabilirsiniz. Pernambuco için, üniversite tüm belgeler sosyal isim değil, takvim ile var olması arzusu içeren hala devam bir sürecin sadece bir parçası olduğunu girin.

Ben, belgeleri göstermek çocuk olarak kayıt zorunda çünkü “Bu tür karmaşık. Benim yasal adı maruz kalacağı ya da değil gibi çünkü, bu konuda çok rahatsız değilim. Ben son derece uçucu bir şey görselleştirmek için çalışıyorum, “diye G1 söyledi.

O hala onun hikayesi Brezilyalı senaryo öğrenci gereğinden fazla bir değişiklik tetikler umuyor. “Ben, travesti, ben senin gibi değilim. Ben, travesti, ve kaldığım için mücadele edecek şimdi ben gelen, benim girişi için savaştı. Ben bir artı olabilir umuduyla Pedagoji için seçti. Nihayet Zinciri artık bizi özgürleştirir ve bir eğitim için arama rehberlik. savaşmak ya da savaşmak için: seçim sadece bir tanesidir. Ve ben, Maria Clara Araujo, güçlü bir sembolü olmayı seçti. Devrim travesti olacak! “.