Travesti hakkının sosyal adla kaydı var

Travesti ve transseksüellerin zaten bu yıldan itibaren, kayıtlı Federal Bahia Üniversitesi (UFBA) ve bayan isimleri (sosyal isimler) ile kamu devlet eğitim.
yönetmelikler aslında Travesti Salvador (Arkası) ve Grupo Gay da Bahia Derneği (GGB) tarafından türün bir “tarihi zafer” olarak kutlanmaktadır 2015 yılında ciddi başlamak için 2014 yılında yürürlüğe girmiştir.
eşcinsel mücadeleyi desteklemek için iki kişiler trans (travesti ve transseksüellere içeren bir kavram) en bilinmeyen sosyal azınlık ve nadiren aileden destek almak için, evde baskıyı acı, ülkede şu anda ayrımcılık olduğunu savunuyorlar.
“Kamuya olan erkek ismi ile çağırdığında, şiddetli utanç” kendi toplumsal cinsiyet kimliğine uygun bir ad kullanmak hakkına sahip olan değil, onlar varlıkların ortak açıklamaya göre acı.
GGB arkasında ve artırmak niyetinde “sadece üniversite öğrencileri ve halk için, tüm kamusal alanlarda sosyal adı saygı.”
iki tarafın tahmin devlet trans iki bin, Salvador yaklaşık 500 olmasıdır. Onlar hiçbir kimse ya da daha ötesi var küçük belediyeler dahil olmak üzere, Brezilyalı şehir “nadir” olarak işaret.
“- O Çalışma Bakanı iken Jaques Wagner tarafından işgali onaylanmış trans seks işçilerinin büyük çoğunluğu olduğu.” Millena Passos, arkasında başkanı diyor Birçok alternatifler eksikliği “yolda” olduğunu savunuyor, onlar “okullarda zorbalık acı, evden kovulmuş ve iş ararken reddedilir.” Olurdu
O Ufba ve Eğitimi Bölümü törenleri çalışma ve daha az tehlikeli ve sağlıksız mesleğe sahip olmak pek çok travesti teşvik inanıyor.
“Herhangi bir okul ya da üniversite kadınlar için sağlık erişim de dahil olmak üzere, bizim kadın, tanımayı reddeden, durum kamuya rapor edilmelidir. Bahia Kamu Bakanlığı arkasında tetik,” Millena dedi. Trans Üç zaten sosyal adı ile Ufba alındı.
Antropolog Luiz Mott, GGB kurucusu, “trans ülkemizde halen ve devlet nefret suçları başlıca kurbanları olduğunu hatırlatır: 1980-2015, Bahia 112 travesti ve transseksüellere, üç yılda ortalama öldürüldü arasında. 20 Şubat günü, baş birkaç çekim İki Lions bölgede bir travesti, vücut bulundu: hayır kimlik, katil tutuksuz cesedi iddia hiçbir akrabaları Ne yazık ki, bu korku ve birçok trans kaderi. seks işçileri “.
“Umarız ve biz okula kayıt şimdi sosyal saygın isimleri var, için kök, onlar daha iyi bir alternatif geçim ve uzun yaşam beklentisi var,” Mott diyor.
Enem
Milli Ortaöğretim Sınavı (Enem) geçen yılki testleri sırasında sosyal adını kullanmak için Eğitim Çalışmaları Teixeira Ulusal Enstitüsü (EP) izni ile 95 aday ve transseksüel aday vardı. EP basın ofisine göre, yapılan 95 istekleri karşılanmıştır.
Transseksüel adaylar arasında Bahia Marina orijinal belgelerin adını kullanmak zorunda kalmadan testleri yapma imkanı kutladı Garlen oldu.
Sağlamak için doğru aday ve adaylar bir telefon görüşmesi aramak ve belirli bir formu istemek zorunda kaldı. Seçenekler arasında paylaşım adı, vergi ile tedavi alfabetik sıraya göre sınıfta atama ve erkek veya kadın tuvaleti kullanmak isteyeyim.