Travesti öğretmen dekanlık pozisyonu için hazırlanıyor

Geçen Cuma (13) sinirli Eğitim Bakanı, Cid Gomes (Artıları), Ceará bir devlet üniversitesi öğrencileri o bir travesti ülkenin ilk dekanı olmak görmek istedim.
Geçen Aralık ayından bu yana, Unilab gelen bir grup öğrenci (Lusophone Afrika-Brezilya Uluslararası Entegrasyon Üniversitesi) dekanı olarak, Luma Andrade, kurumun travesti öğretmeni atama bakanı istedi. hareket “Orada Luma” denirdi.
Luma doktora sürdürmeye Brezilya’da ilk travesti olarak bilinir. O UFC (Ceará Federal Üniversitesi’nde) eğitim üzerine bir tez yazarı okullarda travestilerin üzerine 2012 yılında savundu.

Öğrenci hareketi için, seçim sembolik anlamı olurdu. “Biz rektörleri, cumhurbaşkanları tarihinin önemli erkeklerin birçok isim yaşadım. Bu seçim ötesinde, cinsel çeşitlilik sorunu ile tutarlı, “öğrenci beşeri lisans eğitimi ve üniversite akademik merkezini entegre olan Kaio Lemos, 35, savundu.
Cuma günü, yeni rektör adı “Resmi Gazete’de” yayımlandı ve Luma değildi. Cid Gomes pozisyon Tomaz Aroldo Mota Santos, 71, UFMG bir emekli profesör (Minas Gerais Federal Üniversitesi) için seçilen.
(Fortaleza 66 km) Redemption Mayıs 2011 2010 yılında oluşturulan ve yüklü Unilab, tanımı sırasında Bakan getirilmesi, akademik topluluk ve üç mazisi gelişimine bir sorgu tanımlayan bir charter yok Yeni rektör. Bu nedenle, Cid Gomes diledi kim seçebilirsiniz.
Luma adını duyurdu sürpriz olduğunu söylüyor. “Biz bilmiyoruz, [Tomaz Aroldo Mota Santos] bize yeni bir kişidir. Biz her şeyi doğru gidiyor umuyoruz. Biz ona büyük bir iş yapmak mümkün olduğuna inanan, umut ve o üniversitenin gelişiminde yürütmektedir. Ben şimdiye kadar hiçbir sorun olmamıştır, iyi kabul edildi düşünüyorum. ”
Hala olmak dekan, Luma desconversa rüya liman ve girişim sonrası öğrencilerden geldi için belirtilen ada sahip olduğunu işaret sordu. Bir sonraki seçimler de hatırlanacak bir şans, o yanıtlıyor: “Biz geleceği karşılamak için hiçbir yolu yoktur.”
YENİ REKTÖR
Eczane ve o 1994-1998 rektörü oldu UFMG, bilimin doktor derecesi, Tomaz Aroldo Mota Santos henüz göreve çünkü şimdi, akademik topluluk Unilab adını aldı bilmiyor olabilir, diyor .
“Genel olarak, yeni başlayanlar topluluklar geçici rektör atanması doğru olduğu gerçeğini kabul, o topluluk yavaş yavaş ve üniversite düzenlemek,” diyor.
Onun için, bakanın seçimi üniversite yönetimine kendi deneyimlerine bağlıdır. “Diğer üniversitelerin organizasyonu çalıştı birini seçmek için iyi bir uygulamadır. Yeni kurulan üniversitelerde istihdam Öğretmenler de genç öğretmenler vardır. Aralarında, insanlar tecrübesi ile vardır yaygın değildir. ”
O gazeteler tarafından “Orada Luma” bilinen hareketi almış iddia ve o Unilab Alayı defindio böylece dekanları yaklaşan konusunda akademik topluluk danışmak gerektiğini hisseder. “Rektörünü seçmek için üniversite camiasının arzu gelince, kesinlikle meşrudur. Bu tüm üniversiteler ve Unilab ile hiçbir farklı olacaktır budur. ”
Milli Eğitim Bakanlığı’na göre, üniversite zaten bir durum teklifi gönderdi. Metne bazı ayarlamalar, ancak, talep edildi, ancak Unilab hala değişikliklerle hükümete belge iletilir değildir. Son değişiklikler yapıldıktan sonra durumu hakkında karar verecek MEC devletler.