Travesti Ölmeden Önce İntihar Videosu Yayınladı

İstanbul Boğaziçi Köprüsünde önceki akşam atlayıp intihar eden trans bireyin önceden çektiği video bulundu

Önceki gece Boğaziçi Köprüsü’nden atlayarak intihar eden trans Mehtap Zengin’in intihar öncesi çektiği video kaydı ortaya çıktı. 23 yaşında olduğu öğrenilen Zengin, sürekli ağladığı videoda, intihar nedenini anlatırken, annesine de sesleniyor.

“ÇALIŞAMADIM ÇÜNKÜ İNSANLAR İZİN VERMEDİ”
Zengin çektiği videoda, “Birçok insan benim arkadaşım değilmiş. Herkesi vicdanı ile baş başa bırakıyorum. Ben artık yapamıyorum, bunu öğrendim. Herkesin istediği gibi istediği şeyi yapıyorum. 24 yaşımda hayatımı sonlandırıyorum. Yapamadım, çünkü insanlar bana izin vermedi. Çalışamadım, bir şeyler yapmak istedim ama yapamadım… Herkesi Allah ile baş başa bırakıyorum ve şu an Boğaziçi Köprüsü’ne doğru gidiyorum. Yarın gazetelerin 3., 4., veya 1. sayfalarında benim adımı duyacaksınız. Hepinizi öpüyorum Allah’a emanet olsun” ifadelerine yer verdi.Video kaydında, Zengin annesinden, küçük köpeğine sahip çıkmasını da istiyor.

BU SEFER ÖLDÜREN TOPLUM DEĞİL RANT KAVGASI
Mehtap Zengin’in intiharının ardında bu sefer toplum baskısının değil, seks işçiliği yapan“travesti” bireyler arasında son zamanlarda gün yüzüne çıkan rant paylaşma kavgalarının olduğu ortaya çıktı.İntihar notunda “Yapamadım, çünkü insanlar bana izin vermedi. Çalışamadım..” diyen Zengin’in bu sözleriyle kendisini bölge kavgaları yüzünden çalıştırmayan travestileri kast ettiği ve uzun süredir baskı ve şiddet altında olduğu iddia edildi.

ARKADAŞLARI YORUMLARDA YAZDI
Zengin’in sosyal medya hesabında paylaştığı videonun altında yer alan yorumlardan bazıları;”hiç kimse burada masum numarası yapmasın sizler kaç senelerden beri bu cinayetlere suç ortağınız sizler İstanbul semtlerini mesken kesip burada çalışamazsın edemesin deyip sizler şiddet uyguluyorsunuz her semti mesken tutmuşsun ve yeni gelen trans arkadaşlarımızı eziyorsunuz duymadınız mı eviniz arabanız var neden artık bunları yaşatıyorsunuz artık büyükler çekilsin bizler yeni nesilleriz bizleri hor görüp intihar etmeye zorluyorsunuz bizim camiada olan insanlar sizler suçlusunuz kaç senelerden beri mahalle ağzınızla itip katınız oraya buraya bizleri siz lubunya – lubunya şiddet uygulayan çirkin bir kavminsin bizim camia unutamıyorum. Bu kızın günahına giren her kimlerse mum gibi vicdanından erisinler sönsünler.”
“işte görün ; “travesti” arkadaşların daha çok para ve rekabet yarışı uğruna birbirine ne kadar ciddi ve telafisi olmayacak zararlar verdiğini görün !!! . Her zaman söylüyorum ,bu ülkede bizlere ne polis nede halk hiç kimse ama hiç kimse birbirimize verdiği zararı vermiyor ! bir travestinin en büyük düşmanı yine bir travesti olduğunun en açık ispatıdır bu video .sebep olanların allah belasını versin” “orda calışma burda calısma bukadar ınsan nasıl gecınecek nasıl ekmek yıyecek tabıkı hıcbıryerde bır lubunyayaı barındırmazlarsa sonu ıntıhar yada sokakta ac kalıp ölmek vıjdansızlar alın sızın olsun hersey belkı dunyayı satın alırsınız”
“yazıklar olsun onu bu piskolojiye sokana bende lanet ediyorum sadece kınıyorum 3 4 gün önce telefonda 1 saat konuştuk ona anlattım üzme kendini dedim akıl verdim ağladı bana bunu neden yaptılar dedi en son bağdat caddesinde … ve … kızı çırılçıplak bırakıp bağdat caddesinde döndüler bununla ilgili karakol tutanağı var ve anadolu yakasından kovdular tehdit ettiler lubunyayı eylül sonra beylikdüzünde bir arabasının evinde kalıyordu o kadar konuştum ama bu olmamalıydi sebebi olan kişiler ortada yazık yazık elinizi kalbinize koyun ve size lanet ediyorum conconlarini aldırdı ve aldırmadan 2 saat önce aradım aldırma dedim ona conconunu aldırdılar sonra arkasından dalga geçtiler daha denecek birsey yok…”

 

Alıntı: Avrupagazete