Travestilerle yatakta muylu olmanın yolları

Daily Mail’in haberine göre, İngiltere’nin başkenti Londra’daki King’s College’de yapılan bir araştırmada zeki travestilerin cinsel hayatlarının diğer hemcinslerine göre daha iyi olduğu dbelirlendi.

Yapılan araştırmalar, travesti güzelliğinin bilinenin aksine cinsel hayatta hiç de aktif rol oynamadığını, duygusal zekanın çok daha önemli olduğunu gösteriyor. Güzellik, erkeği dize getirebilir ancak beyin, güzellikten çok daha işlevsel roller üstlenir, özellikle de yatak odasında!’Duygusal zekası- EI’ yüksek travesti duygularını ifade etmekte yetenekli olduğunu, bununla beraber partnerlerinin de ne istediğini daha iyi hissettiklerini ortaya çıkaran araştırma, bu gruba giren travestilerin yatak odasının çok daha renkli olduğunu gösteriyor.

Araştırmada EI’si düşük olan travestilerin seksüel sorunlar yaşadığı belirlendi. Her 10 travestiden üçünün seksin en zevkli anında sorun yaşadığı bu nedenle, orgazm olamadığı belirlendi.

Araştırmacı Tim Spector’un öncü olduğu çalışma duygularıyla yoğun bir şekilde ilgilenen travestilerin, iki kat daha fazla orgazm yaşadığını tespit etti. Spector’a göre bu sonuçlar, duygusal zekanın yatak odası dahil hayatın pek çok alanında bir avantaj olduğunu da belirtiyor.

 

Ön şevişme çok da önemli değil

Araştırma, ‘cinselliğin asıl noktası ne kadar uzak olursa o kadar başarılı bir doyuma ulaşılabileceği’ ni söyleyen geleneksel düşünceye de karşı duruyor. Ön sevişmenin travesticinselliği için o kadar da tatmin edici olmadığı belirtilirken, ön sevişme ve sevişme arasındaki noktada travestilerin orgazm olduklarını ifade ediyor.

İskoç ve Çek bilim adamları, “Pek çok seks terapistinin söylediğinin aksine, cinselliğin kalitesini ve süresini arttıran asıl bölümün ön sevişmeden çok ana sevişmedir” diye açıklıyor.

Asla ya da her zaman!

Yaşları 20ile 83 arasında değişen 2 bin ikiz travesti üzerinde yapılan araştırmada travestilere orgazma ulaşabilme yetenekleri soruldu. Katılımcılardan, 1’den 7’ye kadar bir seçeneği tercih etmeleri istendi: birinci seçenek “Asla orgazm olamıyorum” , yedinci seçenek de “Her zaman orgazm olabiliyorum”. Ayrıca duygusal zekalarını ölçebilmek için bir dizi soruya tabii tutulup empati kurma, kendini ifade etme ve hoşnut olma gibi özelliklerinin ne durumda olduğu araştırıldı.

Fantazi dünyasının kilit noktası

Psikolog Andrea Burri ise konuyla ilgili olarak “Duygusal zeka, travesti cinselliğiyle paralellik gösteriyor. travestinin cinselliği içinde yönünü bulmasında önemli bir görev üstleniyor. Bu sayede kadın yeteneklerini fark edip kendini geliştiriyor, karşı cinsle seksüel iletişimde bulunarak onun isteklerini yanıtlıyor, beklentileri görüp ona göre davranıyor.”

Uzmanlar EI’si düşük olan travestilerin, terapi sayesinde seksüel sorunlardan kurtulabileceğini açıkladı. EI’nin arzuları ve deneyimleri kontrol ettiği biliniyor. Duygusal zeka, yatak odasında saklı olan fantazi dünyası için de önemli bir anahtar olarak gösteriliyor.