UFPE travestilerin sosyal adını sağlamaktadır

Üniversite tarafından yayınlanan Kararname hepsi akademik belgelerini tanımlamak hangi onları adını kaydetmek için izin verir

Pernambuco Federal Üniversitesi’nin (UFPE) okuyan transseksüel ve travesti kişi artık sosyal adından olabilir – ki kendilerini tanımlamak ve toplum tarafından tespit edilmiş – tüm akademik kayıtlarda. Cuma günü yayınlanan kurum, yönetmelik konuyu düzenleyen. duyuru üniversitede benzeri görülmemiş bir eylem oynarken, travesti Maria Clara Araújo, 18 sonra geldi. Bu ayın başlarında, pedagoji kayıt yaptıran sonra, o resmen sosyal isim çağrılacak isteyen üniversitede bir başvuruda bulundu.

Bir atılım olarak kabul rağmen, belge Milli Eğitim Bakanlığı sağlayarak kararname (No. 1612) yayınlanan yaklaşık dört yıl sonra geliyor transseksüeller ve travestiler MEC kapsamında yürütülen eylem ve işlemlerde, nominal tedavi seçimi hakkı. Üniversiteler ve federal Bahia ve Rio Grande do Sul zaten norm takip ediyorsunuz. “İnsanların adaletle muamele edilmesi için bir ortam yaratmak için zorunluluk,” UFPE, Romero yardımcısı rektörü attı.

kararname kısa ve 18 yaş en büyük kayıt sırasında ya da tabii her zaman kendi sosyal UFPE adının dahil yazılı olarak başvurmasını sağlamaktadır. Küçükler ebeveynleri veya velileriyle izni ile uygulamayı girebilirsiniz. Karar lisans, lisans ve UFPE tüm kampüslerinin uzantısı için de geçerlidir.

Başvurunuz hakkında UFPE bir yanıt olmamıştır Maria Clara, görüşüne göre, kararname kusurları vardır. “Belge koştu segment insanlar duymamış, biz erkeksi madde ile denir, ayrıca, genel olarak, ailelerin durumu kabul etmiyoruz, bilinmektedir karar ve arkasında dönüş imkanı yoktur, hangi istekte anda küçüklerin zarar verir. ”

Laura Kerstenetzky avukat, Mücadele Homofobi Devlet Merkezi, kararname son Enem sonra üniversitelerde büyük erişim trans öğrenciler ve travestiler bir tepki olduğuna inanıyor. “Onlar sadece sosyal sınıf çağrısında isimle, ama tüm üniversite belgelerde olmayacak,” dedi.