Yargıtay Başsavcısı Seri Katilin Cezasının Onanmasını İstedi

İZMİR’de 5 yıl önce önce bankada çalışan Esra Yaşar, ardından üniversite öğrencisi Ayşe Selen Ayla, son olarak da ‘Azra” takma adlı travesti Mustafa Has’ı birer gün arayla öldürdüğü gerekçesiyle 3 kez ağırlaştırılmış ömürboyu,…

İZMİR’de 5 yıl önce önce bankada çalışan Esra Yaşar, ardından üniversite öğrencisi Ayşe Selen Ayla, son olarak da ‘Azra” takma adlı travesti Mustafa Has’ı birer gün arayla öldürdüğü gerekçesiyle 3 kez ağırlaştırılmış ömürboyu, silahla yağma suçundan 45 yıl, ruhsatsız silah kullanmaktan 3 yıl hapis ve 2 bin lira adli para cezasına çarptırılan Hamdi Ayri’nin dosyasını inceleyen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, yerel mahkemenin verdiği kararın aynen onanması yönünde görüş bildirdi.

Bodrum’da garsonluk yapan 31 yaşındaki Hamdi Ayri’nin ilk kurbanı 24 Nisan 2010 tarihinde bankada çalışan 27 yaşındaki Esra Yaşar, birer gün arayla ikinci kurbanı İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi birinci sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Ayşe Selen Ayla ve son kurbanı da ‘Azra’ takma adlı travesti 30 yaşındaki Mustafa Has oldu. Bodrum’da kaldığı pansiyonda, ölenlere ait eşya ve cinayetleri işlediği silahla yakalanan Hamdi Ayri poliste ve çıktığı ilk duruşmada susma hakkını kullanıp ifade vermedi, tutuklandı.

İzmir 7’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık Hamdi Ayri üç kişiyi kasten öldürmekten üç kez ağırlaştırılmış ömürboyu hapis, silahla yağma suçundan 45 yıl, ruhsatsız silah kullanmaktan 3 yıl hapis ve 2 bin lira da adli para cezasına çarptırıldı.

Dosya, sanık avukatı tarafından temyiz edildi. Dosyayı inceleyen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, yerel mahkemenin verdiği kararın aynen onanması yönünde, ceza dairesine görüş bildirdi. Ceza Dairesi’nin kısa süre içerisinde karar verip, dosyayı yerel mahkemesine göndereceği belirtildi.

DAHA ÖNCE DE CEZA ALDI

Seri katil sanığı Hamdi Ayri, daha önce de bir ilaç firmasında çalışan tıbbi mümessil Bilge Şahin’in otomobilinden çantasını çaldığı iddiasıyla İzmir 12’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılandığı davada, 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hamdi Ayri’ye ayrıca üniversite öğrencisi Derya Bakçek’i bıçakla yaraladığı iddiasıyla yargılandığı davada da 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.