“Yaz geceleri”: Guillaume de Tonquedec çok inandırıcı travesti

ÇOK. “Yaz Nights,” Mario Fanfani Michel, kendisi Mylène olur maskeler, iki çocuk, bir evli il avukat ve babasını düzenledi. Onun ilk filmi ile, Fransız yönetmen il gelenekleri 50s Eleştirisi Claire Micallef, bizim katkıda sinefil ortasında, bir travesti hayatını araştırıyor.

Kesinlikle Fransız kurgu, roman, playoff yoluyla, filme transeksüel karakterleri keşfetmek için durur asla.

Ama, bir “Yeni bir arkadaş” aksine Ozon kasıtlı tüm evlilik çevresinde son tartışmalarla rezonans içine girmiş, bir bütün kızdırma “Summer Nights” Mario Fanfani ışık travesti Farklı bağlam: Ülke Cezayir çatışma içine battı gibi donuk kurşuni ile bunaltıcı 1959 yılında ilin, o.

Bir yaka monte il noter

Küçük bir çocuk bir güzel karısı Helen (Jeanne Balibar) ve babası evli – saygın herhangi bir iyi önemli eyaleti gibi – Michel (Guillaume de Tonquedec) şehir yaka monte noter olduğunu.

Şimdiye kadar, bu başlık rol Michel Bouquet ile Chabrol gibi hissediyor. Ama ülkede, spruces kendi alanında, Michel “sahte savaş” yoldaşlarının birinin gözleri altında, Mylene oldu (mükemmel Nicolas Bouchaud) jüpon birkaç saat geçirdikten sadece düşkün değil ve Tüm daha çok bir seferde Cezayir’e asker seferber olan Fransa, mertlik borazan sesi duyulur.

“Yaz Geceleri” karakteri henüz Sète pasifist şarkı gibi, kimseye zarar vermeden, boru sondaj dinlemek olmadığını dışında.

Eşi, kamuoyuna, bir şok izleyici önünde bir dokunaklı bir anti-militarist bir konuşma sunar aksine, Helen, var. Cesaret, değil top yem olmak için istifa edilecek çünkü Michel çöl genç bir adam teşvik Anılan yoldaş, vardır. Ve neşeli bir kabare travesti kohort köyün küfürler altında piyasaya gelenler. bir sonraki seçimlerde ofis için çalışıyor: dürüstlük, Michel, ve iyi bir nedenle taviz vermez tek.

Feline alma ve sahne sarma

Ağır görünüşleri ve sakla-show tehlikeli bir oyun konusuna, gibi, Mario Fanfani evreleme, neredeyse feline virajlı.

derli toplu bir şehir evinde baskıcı gölgesinde gizli kamera dingin, serbest ve kabare slumming olup, çiçekli dilde Merry Wives başvurun (başlık “Midsummer açıkça atıfta beri Shakespeare kalmak Yaz Gecesi “). Diyaloglar ve travestiler bu küçük dünyanın şaka bu dramatik komedi queer zenginliği ve gölge bütünün hassas ve ruhani sesi yok farcesques yanıp sonuçlanır.

Film, bazen anekdot olarak buharlı yavaş ve fırfırlı sınırı felç gibi görünüyorsa, Mario Fanfani istekli daha az sondalama scruples ve il noter erteleme, bir ortam bir atmosfer yakalamak için daha olduğunu .

Filmin iki set parçaları (Helen konuşma ve şarkı Henri Salvador BOUCHAUD tarafından söylenen “Ben Me tercih”) süsleyen canlı gecikme birkaç dakikanızı geliştirmek için geliyor.

Lezzetli Jeanne Balibar

Guillaume de Tonquedec, bir baba gerici ‘ve temizlik “Fais pas ci, bunu yapmayın”, nihayet ince oyun ile bir rol orantılı sinema bulundu ama onun varlığı neredeyse lezzetli Jeanne Balibar, tarafından gölgede edilir Fikri, azar azar ortaya evde kadınların kendi durumuna göre koşullar sayesinde kısıtlı, kaynayan alışveriş listeleri ve kumaş altında kadın “kesinlikle çağdaş”.

Onun ardından ve filmi doldurmak olanlar “kurtarılmış kadın” o, o özgürlük bir kafa parfüm, epilogue, muhteşem, bültenleri tüm kokuları da dahil olmak üzere, fethedilen veya fethetmek için yüzer.